Kapr a salát mají konkurenci. O Vánocích Češi sahají i po krevetách

Bez kapra a bramborového salátu na Vánoce ani ránu? Dlouholetá tradice má konkurenci. Češi totiž podle obchodníků rok od roku více experimentují a místo šupináče si o Vánocích dopřejí raději mečouna nebo krevety. Někteří jdou ještě dál a požadují i jedovaté druhy ryb.

Sedm tisíc tun ryb. Tolik jich na Vánoce zbaštíme. Naše chuťové pohárky jsou ale rok od roku náročnější a ačkoli je šampionem stále kapr, na talíři se na Štědrý večer objevují i jiné kousky a tradice ustupují.

V kurzu jsou podle obchodů stále více mořské, či dokonce exotické ryby. V oblíbenosti jsou hned za kaprem losos a tuňák. Lidé ale sahají i po mečounovi nebo mořském vlkovi.

Na štědrovečerní tabuli se stále častěji objevují i mořské plody. Meziročně roste prodej například mušlí, krevet nebo mořských řas.

Související obsah

Chuť experimentovat nezná mezí a někteří zřejmě chtějí mít ze štědrovečerní večeře adrenalinový zážitek. Sháněli totiž i jedovatou fugu.

Podle průzkumů také více hledíme i na nutriční hodnoty ryb. Podle specialistů jsou ale tučnější ryby považované za zdravější - obsahují totiž více omega tři mastných kyselin. Kdo touží přece jen po lehčí variantě, místo trojobalu by měl vsadit na podušení masa v páře, nebo troubě.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kapr

Důležité Události

Píše se na Deník.cz