Domácí

Ostrava se rozloučila s Oskarem, jednou z obětí střelce z nemocnice

Rodina i přátelé se ve středu naposledy loučili s 28letým Oskarem J., jednou z obětí střelby ve fakultní nemocnici v Ostravě. Další pohřby budou následovat v nejbližších dnech. V pátek proběhne poslední rozloučení s laborantkou Danou T., v sobotu pak s bývalým příslušníkem Vězeňské služby Romanem.

Věčně usměvavý mladík, který měl slabost pro cvičení. Tak na Oskara vzpomínají kamarádi a známí. Jeho život vyhasl ve chvíli, kdy psychicky narušený muž začal minulý týden v úterý střílet do lidí v obsazené čekárně před traumatologickou ambulancí ostravské fakultní nemocnice.

Související obsah

"Vlastně jsme ho každý den potkávali ve škole jako velmi veselého, milého, sympatického kluka. Snažil se se životem poprat tak, jak to nejlépe šlo, ale nedopadlo to," řekla Oskarova bývalá učitelka.

Tragédie nejvíce zasáhla Oskarovy nejbližší. Ti oznámili termín posledního rozloučení, které se konalo v ostravském krematoriu ve středu ve tři hodiny odpoledne. Publicitu si Oskarova rodina nepřála.

Smutečního obřadu se dle odhadu reportérky TV Nova zúčastnily stovky truchlících, zejména mladých lidí a Oskarových přátel, kteří se rozhodli na počest kamaráda zajít na skleničku a uctít tak jeho památku.

Související obsah

Prostranství před nemocnicí stále plní svíčky, květiny i Oskarovy fotografie. Objevil se i velký plyšový slon a také lucerna se svíčkou a vzkazem "Okinkovi od mamky a taťky".
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz