Domácí

V Praze se srazily tramvaje, zranilo se sedm lidí, z toho šest dětí

V Praze se srazily tramvaje, zranilo se sedm lidí, z toho šest dětí
Zdroj: Policie ČR

V Praze poblíž náměstí I. P. Pavlova se ve čtvrtek kolem druhé hodiny odpoledne srazily dvě tramvaje. Při nehodě se lehce zranilo sedm lidí, šest dětí ve věku 8 až 10 let a jeden dospělý. Podle záchranné služby utrpěli lehká zranění v důsledku pádu při nárazu, u tří dětí se projevila stresová reakce. Zranění byli odvezeni do Fakultní nemocnice Motol a Thomayerovy nemocnice. Tramvajový provoz stojí v obou směrech.

K nehodě došlo na křižovatkách ulic Bruselská a Bělehradská. Doprava je dle informací policie odkloněna přes náměstí Míru a ulice Bělehradská a Rumunská jsou uzavřeny. Policisté posléze uzavírku rozšířili i na křižovatku ulic Bělehradská a Kloubkova.

Dopravní podnik hlavního města Prahy informuje, že odkloněna bude tramvajová linka číslo 6 ve směru Karlovo náměstí, Albertov a Otakarova, linka 11 ve směru I. P. Pavlova, Ruská, Bohemians a Otakarova a linka 23, ve směru I. P. Pavlova, Ruská a Čechovo náměstí, kde linka končí.

 

Související obsah

Dopravní podnik na svém webu píše, že náhradní dopravu z důvodu neprůjezdnosti komunikace nebylo možné zavést a omlouvá se za nepříjemnosti způsobené nehodou.

"Pravděpodobně došlo k přehlédnutí směru výhybky. V tuto chvíli je provoz stále omezen. Odkloněné jsou některé tramvajové linky, konkrétně 6, 11 a 23. Výhledově odklízení potrvá ještě několik hodin, ale bude hotovo ještě dnes. Škoda na tramvajích bude zřejmě vyšší, ale další podrobnosti určí až technici. Předběžná škoda zatím nebyla vyčíslena," informuje mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Související obsah

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy na svém twitteru informuje, že na místo vyslali dvě záchranářské posádky a inspektora.

"Zjišťujeme okolnosti a příčinu dopravní nehody. Na místě bylo ošetřeno několik osob, které utrpěly zranění a byly převezeny do nemocnice. V současné chvíli je na místě stále uzavřená komunikace a dopravu řídí policisté. Vyzýváme všechny občany, aby poslouchali pokyny policistů a pokud mají tu možnost, aby využili nějakou jinou objízdnou trasu," říká policejní mluvčí Eva Kropáčová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz