Domácí

Revizor zaklekl v metru ženu, neměla lístek! "Slezte ze mě!" řvala. VIDEO

Cestující šokoval incident mezi dvojicí revizorů a mladou ženou, který se odehrál ve středu krátce před devátou hodinou večer. Podle informací svědků revizoři ženu na stanici metra I. P. Pavlova oslovili kvůli kontrole lístku. Konflikt skončil rvačkou, při které žena skončila na zemi. Podle vyjádření dopravního podniku incident začal už ve stanici Vyšehrad. Za zákrok revizora se omluvil.

"Šla jsem z eskalátoru dolů do metra a zahlédla jsem ženu se dvěma revizory. Dohadovali se. Ze začátku jsem to neřešila a přestala sledovat, ale potom z ničeho nic vidím, jak ta ženská leží na zemi a jak ji přitlačuje ten revizor," vyjádřila se pro TN.cz svědkyně Klára.

Od dalšího ze svědků, staršího muže, se dle svých slov dozvěděla, co incidentu předcházelo. Žena prý neměla zaplacený lístek. "Přišlo mi to docela brutální, že jenom kvůli lístku musela být přitlačená na zem. Začala křičet, ať to natáčíme, ať je to zdokumentované," popsala Klára.

Podle vyjádření pražského dopravního podniku chtěl revizor ženu zkontrolovat už ve stanici Vyšehrad. Měla být prý od začátku agresivní.

Související obsah

"Cestující jela na černo, od počátku byla konfliktní, odmítala s revizory spolupracovat, předložit občanský průkaz a všemožně se snažila utéct, v čemž se jí revizoři snažili zabránit. Oba revizoři i cestující vystoupili ve stanici I. P. Pavlova, kde cestující pokračovala ve svých snahách utéci. V mezičase jeden z revizorů zavolal Policii ČR se žádostí o asistenci," popsal TN.cz Daniel Šabík z Dopravního podniku hl. m. Prahy.

"Na nástupišti ve stanici metra I. P. Pavlova, když se jeden z revizorů snažil tělem bránit útěku černé pasažérky, bohužel došlo ke strkanici a cestující upadla na zem. I v této poloze ji revizor bránil útěku, nicméně nepřiměřeným způsobem, za což se omlouváme. Případ budeme dále interně šetřit a vyvodíme z něj případné důsledky," dodal Šabík.

Související obsah

"Slezte ze mě!" křičí cestující, kterou měl revizor strhnout na zem, na záběrech z videa. Svědkyně se podle svého vyjádření pro TN.cz vydala ženě na pomoc, ale zastavil ji druhý z revizorů.

Incident podle ní viděla celá řada lidí, nikdo však nijak nezasahoval a jen sledoval scénu. "Potom přijelo metro, kterým jsem musela odjet, ale dosud si to vyčítám, že jsem tam nezůstala a nepomohla jí. Přišlo mi to fakt brutální. Kdybych byla v její kůži, opravdu nevím, co bych dělala," svěřila se svědkyně.

Související obsah

Na ženě prý nic podezřelého nebylo a fyzicky na revizory údajně nijak neútočila. Policejní mluvčí Violeta Siřišťová TN.cz potvrdila, že na místo byli přivolaní také muži zákona. Jejich zásah ale už nebyl potřeba.

"Když hlídka přijela na místo, byli už všichni aktéři v klidu. Revizory a cestující vyslechli a žena zaplatila pokutu," řekla Siřišťová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz