Domácí

Při nácviku besídky se učitelce zastavilo srdce. Záchranáři dokázali zázrak

Při nácviku besídky se učitelce zastavilo srdce. Záchranáři dokázali zázrak
Zdroj: Getty Images

Hororový zážitek se šťastným koncem mají za sebou děti z mateřské školky na Mladoboleslavsku. Při nácviku vánoční besídky se náhle sesunula k zemi se zástavou srdce jejich mladičká učitelka. Její kolegové okamžitě zavolali záchranku a podle instrukcí operátorky zahájili resuscitaci. V pak nakonec úspěšně pokračovali i záchranáři.

Záchranáři ženě nasadili nezbytné léky a byli nuceni sáhnout i po defibrilátoru. Posléze ji připojili na umělou plicní ventilaci. Jakmile mladou pacientku přesunuli do sanitního vozu, náhlá srdeční zástava se opakovala. Ženě se srdce navzdory snaze záchranářů a podaným lékům zastavilo ještě dvakrát.

Související obsah

Boj o život tedy pokračoval dál. Obnovit srdeční činnost se nakonec podařilo dalšími několika výboji defibrilátoru a ženin stav se začal zlepšovat. Záchranáři ženu přesunuli nejprve do spádové nemocnice, a když se její stav stabilizoval, byla přemístěna na specializované pracoviště v IKEMu. Lékaři dle informací měli podezření na neurologický problém, kterým žena mohla trpět.

Související obsah

Dokonce i sami záchranáři o události hovoří jako o předvánočním zázraku a případ si prý budou ještě hodně dlouho pamatovat.

Mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová zásah přirovnává k případu z minulosti, kdy záchranáři přímo v terénu asistovali u náročného porodu, rovněž v období vánočních svátků. Denně mají středočeští záchranáři prý zhruba 500 výjezdů.

Související obsah

"Není obvyklé, aby takto mladý člověk, skoro po škole, zkolaboval. Je možné, že se jednalo o kardiální problém, o kterém žena ani nevěděla, a jednalo se o první takový atak," říká Effenbergerová.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz