Domácí

Miminka roku 2019: Princ Archie byl nejočekávanější, ale ne jediný

Miminka roku 2019: Princ Archie byl nejočekávanější, ale ne jediný
Zdroj: Profimedia

Rok 2019 byl velmi plodný i pro tváře Televize Nova, dítě porodily moderátorky zpráv Petra Svoboda i Renáta Czadernová nebo hvězda Ulice Tereza Bebarová. Ve světe se rodily i děti, které slavným párům odnosily náhradní matky.

I když celý svět ostře sledovat zejména těhotenství vévodkyně Meghan a prince Harryho, rodina se rozrostla mnoha dalším slavným tvářím jak ve světě, tak u nás.


LEDEN


Utajit, že je těhotná, se až do dvou měsíců před porodem dařilo tajit herečce Tereze Bebarové, známé především jako Světlana Nyklová ze seriálu Ulice. 2. ledna přivedla na svět holčičku jménem Sofie. „Druhý porod byl pro mě krásný a zásadní životní zážitek. Na rozdíl od prvního, který nakonec skončil neplánovaným císařským řezem, byl tento spontánní,“ prozradila své emoce. Na miminko se moc těšila i její prvorozená dcera Klaudie, která je prý vzornou starší sestřičkou.


ÚNOR


Rapper Kali
, kterého znají diváci The Voice Česko Slovensko jako jednoho z koučů, se o radostnou novinku, že je čerstvým tatínkem, podělil 15. února. Přítelkyni Alice mu porodila holčičku, která dostala po Kaliho mámě nevšední jméno Kornélia. Že čekají první miminko, rapper s přítelkyní dlouho tajili. Svatbu zatím nestihli, prý je ale v plánu na příští rok.

 


BŘEZEN


Americká zpěvačka, herečka a módní návrhářka Jessica Simpsonová se 19. března stala trojnásobnou maminkou. K šestileté dceři Maxwell a pětiletému synovi Acemu přibyla holčička Birdie Mae. Děti vychovává společně s manželem, profesionálním hráčem amerického fotbalu Ericem Johnsonem.

 


DUBEN

 
Vincent Cassel, dvaapadesátiletý francouzský herec, který byl dlouho ženatý s italskou femme fatale Monicou Belluciovou, se dočkal třetí dcery. Dvaadvacetiletá modelka Tina Kunakeyová, se kterou se před rokem oženil, mu 20. dubna porodila dceru, které dali netradiční jméno Amazonie.


KVĚTEN


Květen celý svět sledoval zejména britskou královskou rodinu a očekával den, kdy se narodí další následník trůnu. Jen den před Meghan a Harrym své prvorozené dítě přivítala na světě americká stand-up komička, scenáristka, producentka a herečka Amy Schumerová s manželem Chrisem Fischerem. Chlapec, který dostal jméno Gene Attell, se jí narodil jen rok po svatbě.

6. května se britský princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan dočkali svého prvorozeného potomka, na kterého celý svět čekal již od října, kdy prozradili, že miminko očekávají. První potomek mladšího ze synů prince Charlese a princezny Diany se jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Je sedmým v pořadí v linii následnictví na britský trůn.

Čtvrtého potomka se v květnu dočkala také Kim Kardashianová a rapper Kanye West. Zatímco pětiletou dceru North a tříletého syna Sainta hvězda reality show porodila sama, další dvě děti už jí ze zdravotních důvodů odnosila náhradní matka. Vloni do rodiny přibyla dcera Chicago, letos 10. května pak chlapeček Psalm.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Psalm

Pspvek sdlen Kim Kardashian West (@kimkardashian),

ČERVEN


Tajnosti kolem svého těhotenství i příchodu miminka dělala zpěvačka Ewa Farna. To, že je těhotná, prozradila světu něžným videem ze svatby asi v pátém měsíci, kdy už své rostoucí bříško nedokázala skrývat.

Také s informací, že prvorozený potomek je již na světě, otálela několik dní. Chlapec, který dostal jméno Artuś, se měl narodit 3. června, na svém instagramu šťastnou novinu sdílela ale až o tři dny později. "Před pár dny jsem se stala mámou. Poprosím o respektování toho křehkého období pro každou mamku, našeho soukromí i klidu. Jsme zdraví a šťastní," napsala zpěvačka k fotografii miminka.


Herečka Lucie Černíková, kterou proslavila role barmanky v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, porodila 6. června v rakovnické nemocnici druhou dceru. K pětileté Sofince do rodiny přibyla Elena Isabela. Luciin manžel je bubeník kapely Chinaski Lukáš Pavlík.

Stejný den byl výjimečný také pro muzikálovou zpěvačku Leonu Černou Stříbrnou, která se kdysi proslavila v hudební soutěži SuperStar. Druhá dcerka dostala jméno Tamara, doma už na ni čekala starší sestřička Theodora.

Koncem června porodila také moderátorka Renáta Czadernová. Bohužel o šest týdnů před plánovaným termínem, radost z druhorozené dcery Karolínky tak provázely i obrovské obavy. Hned po porodu je navíc museli rozdělit, miminko muselo na JIP a maminka na rizikové oddělení, asi po týdnu je pak, naštěstí již společně, převezli na Jednotku specializované péče. O radostnou novinu se tak s veřejností krásná moderátorka podělila raději až o měsíc později, kdy už si mohla být jistá, že děťátko je v pořádku.


ČERVENEC

 
Blogerka a influencerka Nikol Moravcová se 25. července dočkala prvního dítěte, dceru s manželem Karolem pojmenovali Violet. O novinku se hned podělila s fanoušky na svém instagramu, kde hojně sdílela i dojmy ze svého těhotenství i porodu.

Rapper Patrik Rytmus Vrbovský a moderátorka Jasmina Alagič se v květnu vzali a v červenci se dočkali i vytouženého syna. „Už během těhotenství jste byli úžasní parťáci. Neměla jsem problém vám vždy napsat, co cítím. Setkala jsem se vždy s láskou a radostí. Jsem za to vděčná. Takže tohle s vámi nemůžu a nechci neprocítit. Jsem máma,“ napsala moderátorka svým fanouškům na Instagramu 26. července. „Sanel je s námi. Jaké to je? Až to budu umět vyjádřit slovy, určitě to povím. Zatím se to nedá," dodala dojatě.


SRPEN


"Už jsme čtyři. Naše společné štěstí se jmenuje Eduard a pro nás i šikovnou starší ségru je tím nejroztomilejším chlapečkem na světě," mohla se fanouškům na Instagramu v srpnu pochlubit moderátorka Petra Svoboda. Petra je již hrdou maminkou dcery Ráchel. Malý bráška se jí narodil 16. srpna v Nemocnici Na Bulovce.

ZÁŘÍ


Miluše Bittnerová si na miminko počkala až do svých jedenačtyřiceti let, ale dočkala se. Na jaře se v rozhlasovém rozhovoru pochlubila, že má za sebou polovinu těhotenství. Navzdory pokročilému věku se jí s přítelem Reném, se kterým tvoří pár dva roky, prý podařilo otěhotnět okamžitě. Dcery Betynky se dočkala 4. září, na svět ji přivedla císařským řezem v pražské porodnici U Apolináře. K rozjeté herecké kariéře se ale hodlá vrátit hned po krátké pauze.

  


ŘÍJEN

 
Šťastné a tragické období prožívala v říjnu mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová. 8. října, přesně týden po Mistrově odchodu, se jí narodila dcera, kterou na počest hudební legendy pojmenovala Amálka Karla. S novinářem Alešem Růžičkou vychovává syna Adama, prvorozená dcera Natálka, která měla velmi vzácný genetický syndrom Phelan McDermid, jí bohužel v roce 2015 zemřela.

Počtvrté se otcem stal zpěvák Ricky Martin se svým partnerem Jwanem Yosefem. 29. října se pochlubil, že díky náhradní matce mohli na světě přivítat syna jménem Renn Martin-Yosef. Doma na bratříčka čekali sourozenci Lucia, Matteo Martin a Valentino.


LISTOPAD


První listopadový den se potomka dočkala herečka Romana Goščíková a režisér Karel Janák. Syn Ondřej je trochu zaskočil, narodit se měl až o tři týdny později.

Marika Šoposká alias Bibi ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě se 11. listopadu dočkala druhého syna. Ke čtyřletému Benediktovi přibyl malý Vincent.
 

Začátkem listopadu porodila herečka Tereza Voříšková, která od své červencové svatby s tanečníkem Matyášem Rambou užívá jméno Tereza Ramba. O informaci, že jsou rodina, se na svém instagramu podělila 14. listopadu. " Někdy se bojím, že mi praskne srdce tou křehkostí, kterou v sobě Slunce nese. A taky vím, že už nikdy nepřestanu mít strach," podělila se na sociální síti o své dojmy. Jméno dítěte, jeho pohlaví ani přesný termín porodu nezveřejnila, v příspěvcích na instagramu o miminku mluví jako o Slunci.
 

O pár týdnů dříve, než měla plánovaný termín, porodila topmodelka Petra Němcová. Chlapeček přišel na svět již 15. listopadu, v obavách o jeho zdraví se krásná maminka a podnikatel Benjamin Larretche o šťastnou správu se světem podělili až 27. listopadu. Prvorozený syn, který dostal neobvyklé jméno Bodhi, se narodil jen čtyři měsíce po utajené svatbě, kterou si pár dopřál v arizonské poušti.
 

Zobrazit pspvek na Instagramu

Its a Boy! Streams of joy and gratitude poured down our cheeks as, yesterday, we finally welcomed into our nest, our little angel. He chose to arrive unexpectedly at 34 weeks in the middle of the night in a remote area surrounded by nature. During this storm, in which we almost gave birth to a premature baby in the car, heading towards the nearest hospital, we felt unconditional love and grace embrace us; holding us in its pure light. Since November 15th, it has been an intense journey at different hospitals, praying for our babys recovery and wishing him to become stronger and healthier, but we felt divinely guided all along the way and supported by many angels, whom we are infinitely grateful for. My hubby and I didnt share anything as we didnt want to worry anyone until our baby was safe and out of danger. This experience has been a conviction of the power of transformation of all things into LOVE when our mind, heart, body, and soul are in alignment. Now our beautiful baby boy is with us, safe, protected, loved and in peace We are in Bliss, we are in Gratitude, and we are in LOVE with our sweet angel that is revealing to us unraveling Wisdom and Truth of many life's miracles on our beautiful planet Earth. Thank you to God and the Universe for blessing us with this miracle of Life in Divine timing. #Peace #Bliss #UnconditionalLove #Gratitude #Transformative #Journey #Divine #Union #SacredBirth #SacredSpace #NewHumanity #NewWorld #Consciousness #EcoBaby

Pspvek sdlen Petra Nemcova (@pnemcova),

Druhé dcery se dočkal muzikant Václav Noid Bárta. Jmenuje se Eliška, po své mamince, tanečnici Elišce Grabcové. I když termín porodu měla až v polovině prosince, na svět vykoukla už 20. listopadu, naštěstí je ale v pořádku. Doma jí ale říkají Elsa, podle animovaného filmu Ledové království, což je oblíbená pohádka Václavovy první dcery Terezky.


PROSINEC


I závěr roku je na miminka plodný. 18. prosince, tedy téměř o měsíc dříve, než byl plánovaný termín, porodila Lela Ceterová, přítelkyně zápasníka Karlose Vémoly. Ten prožil na začátku listopadu zdrcující porážku v zápase století, kdy dostal první KO v kariéře a Atilla Végh ho složil nekompromisně k zemi. Teď se ale ze smutného období díky dcerce Lili stalo snad to nejšťastnější.

Jen o den později, 19. prosince se společného potomka dočkali hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Že čekají holčičku, prozradil slavný pár již v listopadu, kdy se pochlubili i něžnými těhotenskými fotkami. Dceru pojmenovali pohádkovým jménem Leontýnka. Zatímco pro tenistku, která letos oficiálně ukončila svou kariéru, jde o prvorozené dítě, Plekanec již má syny Matyáše a Adama ze vztahu s Luckou Vondráčkovou.


Ani následující den nezůstal bez miminka, 20. prosince se dočkal moderátor Patrik Hezucký a jeho manželka Nikol. Po miminku velmi toužili, čtyřikrát se to bohužel nepovedlo, a tak je pro ně syn Oliver malý zázrak. Patrik kvůli němu zmeškal svou Ranní show na Evropě 2, aby mohl být u porodu.

Plodný byl letošní rok i pro další slavné herečky, zpěvačky a modelky, které zatím své štěstí nosí pod srdcem. Na jaře se prvního potomka dočká modelka Aneta Vignerová s partnerem, scénáristou Petrem Kolečkem. Druhé dítě očekává herečka Marie Doležalová i její kolegyně Aneta Krejčíková, která by si přála rodit doma, jen s dulou, partnerem a starším synem Benem. Třetího dítěte se pak v březnu nebo dubnu dočká také zpěvačka Victoria Velvet.


Každým dnem pak mohou porodit zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová a také herečka Andrea Kerestešová Růžičková, která již s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou vychovává dvouletého syna Tobiáše.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz