Domácí

Policisté v Brně hledali muže s pistolí. Už mají podezřelého!

Brněnští policisté zasahovali od pátečního odpoledne v okolí parku Lužánky, pátrali po ozbrojeném muži. Navečer muži zákona potvrdili, že zadrželi podezřelého. Měl se pohybovat nedaleko od místa činu.

"Krátce po 18. hodině jsme poblíž místa činu zadrželi jedenatřicetiletého muže. Ten měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. Kriminalisté na případu nadále pracují," informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté prohledali celý prostor vnitrobloku, otevřeli všechny dveře a prohledali každý výklenek. Bohužel bez úspěchu. Podle svědků se ale opravdu střílelo, navíc může být podezřelých víc než jeden. Po neúspěšném prohledání dvora policisté do ulice znovu pustili dopravu i chodce.

V prostoru dvora, kde muži zákona po údajném střelci či střelcích pátrali, sídlí dokonce mateřská školka, ve které bylo v době vyhlášení poplachu podle informací TV Nova pět dětí.

Policisté pracují i s verzí, že nešlo o střelbu z "ostré" zbraně, ale například z plynové či signální pistole.

Kvůli zásahu musela být dokonce uzavřena část ulice Lidická, nad místem kroužil i policejní vrtulník. Podle informací televize Nova byl muž se zbraní spatřen právě v této ulici, poté zašel do jednoho z domů. Do něj poté pronikla i zásahovka a zřejmě také policejní vyjednavač, později se přesunula do jednoho z vnitrobloků. 

Související obsah

 

Podle  policejního mluvčího Bohumila Maláška měl pachatel ze zbraně údajně vystřelit. Později policie potvrdila, že ke střelbě mělo dojít uvnitř objektu.

Policie veřejnost žádala, aby se místu vyhnula. Kdo se nachází přímo v místě, neměl za žádných okolností vycházet z domu ani stát v blízkosti oken.

Krátce před třetí hodinou dokonce zapáskovanou oblast policisté asi o padesát metrů rozšířili, dorazily také další posily.

Související obsah

 

Krátce před půl třetí policie stáhla jak policejní vrtulník, tak zásahové komando.

Kolem místa zásahu došlo k odklonu dopravy, platil pro auta i hromadnou dopravu. Dopravní podnik poslal tramvajové linky 1 a 6 ulicí Veveří přes Technologický park.

Směrem od Lidické ulice ke Královu poli kvůli dopravním omezením uvízla asi dvacítka tramvají, které z exponovaného místa musely vycouvat, nestíhala ani náhradní autobusová doprava. To způsobilo další dopravní komplikace. Záhy naštěstí policie uvolnila dopravní omezení pro tramvaje i individuální automobilovou dopravu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz