Domácí

Bílé Vánoce budou. Ale jen na horách, zbytek území zaleje déšť

Bílé Vánoce budou. Ale jen na horách, zbytek území zaleje déšť
Zdroj: Profimedia

Vánoční týden bude ve znamení deště. Bílých Vánoc se podle meteorologů dočkáme pouze na horách. Nejnižší teploty se budou v průměru držet kolem nuly, spíše však nad ní.

Přes střední Evropu bude k východu postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu, v jejím týlu k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. V úterý a ve středu ovlivní počasí u nás od západu až severozápadu okluzní fronta. V dalších dnech budou v severozápadním, později až západním proudění budou postupovat přes střední Evropu frontální systémy.

Neděle

V neděli bude podle meteorologů zataženo až oblačno. V noci bude na Moravě a ve Slezsku pršet, na Vysočině zřejmě i sněžit. Sníh očekávají meteorologové v Jeseníkách. V noci a ráno řidiče v Čechách potrápí mlhy.

Na Šumavě a v Krušných horách nás čeká sněhová nadílka. Nejnižší noční teploty budou +3 až -1 stupně. Na východě Moravy a ve Slezsku bude o něco tepleji – až 5 °C. Vítr bude jen slabý.


Pondělí

Pondělní ráno bude zatažené až oblačné, místy i zaprší. Na horách se očekávají srážky četnější a postupně v polohách nad 800 m smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Bude vát čerstvý severozápadní až západní vítr, který bude k večeru slábnout.


Štědrý den

V úterý bude oblačno až zataženo, od západu bude pršet na většině území. V polohách nad 700 m budou i sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty spadnou k 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 3 až 7 °C. Můžeme očekávat i mírný severozápadní vítr 2 až 6 metrů za sekundu.

Související obsah


Boží hod

Oblačné počasí se udrží i během středy. Na většině území bude pršet. Sněhu se opět dočkáme jen ve vyšších polohách. Postupně má však srážek a oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty se pak vyšplhají až k až 6 °C.


Štěpán

Ani ve čtvrtek nás nečeká oteplení. Podle meteorologů bude převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami. Postupně od severozápadu budou přibývat srážky. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Podle ČHMŮ bude foukat mírný západní až jihozápadní vítr.


Pátek až neděle

O víkendu bude oblačno až zataženo. Očekávat můžeme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, ve středních a nižších polohách budou přes den srážky - smíšené nebo i dešťové. V závěrů víkendu bude hlavně pršet. Sněžit bude jen na horách. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz