Nehoda

Náraz plechů, černo, ticho. Motorkář Jiří se po nehodě setkal se zachránci

Náraz plechů, černo, ticho. Motorkář Jiří se po nehodě setkal se zachránci
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Už je to skoro půl roku, co se Jiřímu Švihálkovi při vážné nehodě na obchvatu Chrudimi úplně změnil život. Přišel o nohu. A nyní se vypravil za hasiči, kteří ho v červenci pomáhali zachránit, aby jim vyjádřil svůj vděk.

"Slyším první náraz plechů a instinktivně se taky vrhám doleva, abych unikl nebezpečí. Než oči a mozek cokoliv vyhodnotí, něco nás zprava nabírá, je černo a ticho," takhle popisuje motorkář Jirka na svém blogu nehodu, ke které došlo v červenci tohoto roku. Další podrobnosti z celého boje o život a dlouhého pobytu v nemocnici dvou mladých lidí doslova drásají nervy. Ukazují ale také, že se s těžkým úrazem a následky vyrovnal.

Po půl roce, krátce před Vánocemi, se Jiří zastavil na hasičských stanicích v Pardubicích a Chrudimi. A poděkoval jejich osazenstvu za záchranu života.

"Z pardubické stanice na místě nehody zasahoval jeřáb, a tak si mladý muž popovídal se zasahujícím hasičem Michalem Vraným. S hasiči poseděl a povídali si o všem – o nehodě, o jeho zotavování a blízkých, hlavně o manželce, která jela na motocyklu s ním, jak zvládají celou situaci," popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

"Je ztělesněním optimismu a velké naděje pro lidi kolem. Byl skvělý. Z jeho slov byla cítit pokora a naděje. Sám však potřebuje podpořit, protože protéza bude drahá a on sám v tuto chvíli neví, jak se k tomu postaví pojišťovna," uvedli hasiči z Pardubic.

Související obsah

V Chrudimi pak Jiří Švihálek navštívil celou směnu, která u těžké dopravní nehody zasahovala. "Bylo to velmi milé setkání,“ svěřil se velitel čety Jiří Bureš. Podobná poděkování jsou prý nádherným pocitem a zahřejí u srdce.

"Celá směna z ChrudImi mladému motorkáři přispěje na protézu,“ doplnil velitel družstva na stanici Chrudim Milan Hodek, který u nehody zasahoval.

Související obsah

Zmiňovaná nehoda se stala v pátek 26. července na obchvatu Chrudimi. "Řidič Škody Fabia vezl na vleku namíchanou čerstvou betonovou směs. Podle velitele zásahu se pravděpodobně při vysoké rychlosti vozík rozkýval a utrhl. Postupně tak došlo k nehodě motocyklu a dalších dvou osobních aut a náklaďáku," připomíná vážný karambol mluvčí Horáková.

Kromě Švihálkových na motocyklu se zranil i jeden z lidí v osobáku, kterého zasypal právě převážený beton.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz