Evakuace

Berlínská policie vyklidila vánoční trhy, kde před 3 lety zemřelo 12 lidí

Berlínská policie vyklidila vánoční trhy, kde před 3 lety zemřelo 12 lidí
Zdroj: Profimedia

Berlínská policie v sobotu večer nechala vyklidit vánoční trhy na Breitscheidplatz poté, co policisté dostali hlášení o podezřelém balíčku. Na stejných trzích před třemi lety vjel do lidí náklaďák řízený teroristou, zemřelo 12 lidí.

Německý Bild nejprve napsal, že muži zákona zároveň zadrželi dvojici cizinců, údajně Syřanů. Portál uvedl, že mohou mít policisté podezření na terorismus. Jeden ze zadržených měl už v minulosti mít problémy se zákonem kvůli výbušninám.

Policie nicméně krátce před 23. hodinou tyto informace vyvrátila - podle portálu Deutsche Welle nikdo zatčený nebyl a podezření, že jeden z mužů, kteří se měli na trzích chovat podivně, má problémy se zákonem, se nepotvrdilo. Prý bylo dáno jen podobností jmen. Informace policie následně Bild převzal.

Bezpečnostní opatření se nicméně nedotkla jen samotných adventních trhů. Kvůli zásahu musela předčasně skončit akce v blízkém kostele císaře Viléma.

Policisté také na twitteru uvedli, že z bezpečnostních důvodů vlaky zastávkou Zoo pouze projíždějí. Všichni návštěvníci podle nich opustili rizikovou oblast klidně a spořádaně.

 

Přitom právě na těchto adventních trzích před třemi lety neúspěšný žadatel o azyl z Tuniska vjel do lidí s ukradeným nákladním autem. Zemřelo 12 lidí včetně Češky Nadi.

Připomeňte si útok z roku 2016 v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz