Česká pošta

Spousta lidí čeká na zásilky marně, České poště chybějí řidiči!

Řada zákazníků v těchto dnech marně čeká na zásilky, které jim má doručit Česká pošta. Na podzim sice najala zhruba pět tisíc brigádníků, ale ani to nestačí. Přitom poště stále chybí asi tak tisíc zaměstnanců, a to právě i řidiči. Lidé letos během předvánočního období poslali zhruba patnáct milionů zásilek.

Nemoc, nedostatek zaměstnanců anebo velký objem. To jsou nejčastější důvody, proč třeba vánoční dárky místo doma končí na poště. Lidem tak nezbývá nic jiného než si zásilky na pobočkách vyzvednout osobně.

"Toto se stává hlavně o Vánocích, kdy je objem zásilek samozřejmě větší než během celého roku. A taky se to stává, když nám chybí víc řidičů," říká vedoucí depa v pražských Horních Počernicích Barbora Suchanová.

"Co se týká řidičů, tak na auta do tři a půl tuny, tak i na ta větší, nám chybí zhruba osm procent řidičů," přiznává mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Česká pošta se ale přesto nevzdává - aby zásilky u zákazníků byly včas, roli řidičů si často zkouší i šéfové. Česká pošta od začátku příštího roku zdraží některé služby. Podle odborníků to částečně souvisí právě s nedostatkem řidičů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Česká pošta

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz