Zubní pohotovost

Bolavý zub o svátcích? V Liberci mají smůlu, pohotovost je zavřená

To, před čím TV Nova nedávno varovala, se skutečně stalo. Až do Nového roku liberecká krajská nemocnice ruší zubní pohotovost. Na sváteční služby se totiž nepřihlásil dostatek lékařů, kteří víkendy a noční slouží dobrovolně. Přitom právě na konci roku pohotovosti každoročně zažívají obří nápor pacientů.

Zamčené dveře zubní pohotovosti v Liberci zaskočí pacienty nejspíše až do čtvrtého ledna příštího roku. Důvod? Nedostatek zubařů.

"Krajská nemocnice pohotovost zajišťuje tak, že dá k dispozici vybavenou ordinaci se zubařským křeslem, zajistí sestřičku a ve spolupráci se stomatologickou komorou se pokoušíme obsadit potřebný počet lékařských pozic," vysvětluje mluvčí liberecké nemocnice Václav Říčař.

Nemocnice ale nezaměstnává dostatečný počet zubařů. Řešení hledá dokonce ve spolupráci s vedením města a Českou stomatologickou komorou. A to už několik měsíců.

Lidem v Liberci a okolí tak nezbývá nic jiného, než využít služby soukromých klinik, které pohotovosti ve městě nabízejí i mezi vánočními svátky.

Související obsah

Problém s nedostatkem zubařů je dlouhodobě po celé republice. V říjnu letošního roku připadalo na jednoho zubního lékaře téměř dva tisíce lidí. A to ve všech krajích s výjimkou Prahy.

To zubní pohotovost v Olomouci řeší jiný problém - pacienti ji měli dlouhodobě zneužívat údajně banálními problémy. Už téměř týden proto ošetřují pouze život ohrožující případy.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz