Aplikace

Experti odhalili sto nebezpečných aplikací! Vymažte je z telefonu, radí

Experti odhalili sto nebezpečných aplikací! Vymažte je z telefonu, radí
Zdroj: Getty Images

Pokud máte chytrý telefon s Androidem, měli byste raději zkontrolovat nainstalované aplikace. Tým vědců z organizace White Ops zveřejnil seznam těch, které jsou pro vaše zařízení škodlivé. Obsahují totiž podvodné reklamy. Díky nim pak můžete přijít například o peníze z bankovního účtu.

Lidé po celém světě používají různé aplikace, které například zavolají dotyčnému pod falešným číslem, najdou vám životní lásku nebo detekují hluk. Jenže podle organizace White Ops jsou právě tyto aplikace nebezpečné. Odborníci proto radí, abyste je z mobilu raději odstranili. "Tým White Ops nedávno identifikoval více než 100 škodlivých aplikací s více než 4,6 miliony stažení," informovala organizace na svém webu.

Všechny aplikace používají kódované balíčky, pomocí kterých se do vašeho mobilu dostanou i podvodné reklamy. A je obtížné dopředu odhalit, jestli se s vaším mobilem něco neděje. "Podvodníci jsou chytřejší, vědí, že se jedná o závod, snaží se pomocí těchto praktik zpomalit analýzu. Stále více se setkáváme s těmito typy chování," doplnila organizace.

Podvodné reklamy se mohou zdát na první pohled jako neškodné, opak je však pravdou. Prostřednictvím nich může dojít k zašifrování vašeho disku, získání osobních údajů nebo informací k platební kartě i bankovnímu účtu. Později pak zjistíte, že jste přišli o všechny peníze, uvedl portál vimkamklikam.cz

Související obsah

Nepříjemné jsou také reklamy na zázračné produkty. Lidé se nachytají i na ty, které nabízejí různé výhry. Zaplatit však musíte manipulační poplatek. Jenže výhru pak nikdy neobdržíte. 

Podle portálu je důležité neposkytovat osobní údaje jen tak někomu, dále nevěřit všemu, co najdete na internetu a také odhalit, co je reklama a co je součástí mobilní aplikace. Celkový seznam škodlivých aplikací naleznete zde

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz