Domácí

Na Karlovarsku shořel rodinný dům. Požár způsobily zřejmě prskavky

Na Karlovarsku shořel rodinný dům. Požár způsobily zřejmě prskavky
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Ve středu kolem osmé hodiny večerní vyjížděli karlovarští hasiči k požáru rodinného domu. Patrová dřevostavba v Mezirolí, části města Nová Role, zřejmě vzplála kvůli prskavkám na vánočním stromku. Když hasiči dorazili na místo, byl v plamenech už celý dům a bylo potřeba zavolat posily. Požár likvidovalo devět hasičských jednotek a odborníci předběžnou škodu odhalují na 6 milionů korun.

"Hořet začalo ve středu před osmou hodinou večerní a po přijetí oznámení o plamenech z oken v přízemí vyslali hasiči na místo jednotky požární ochrany z prvního stupně požárního poplachu. V době příjezdu první jednotky na místo potvrdil velitel zásahu, že oheň zasáhl již celý dům a vyžádal si další posilové jednotky a zvýšil stupeň požárního poplachu na druhý," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Související obsah

V době příjezdu hasičů byli už všichni obyvatelé domu venku. Jedna žena se při požáru popálila a přivolaní záchranáři ji tak převezli do nemocnice. Dle informací hasičů bylo potřeba obrovské množství vody, aby se oheň vůbec podařilo dostat pod kontrolu.

Vzhledem k tomu, že rodinný domek byl ze dřeva, se plameny velmi rychle rozšířily skrze stěny do všech částí domu a poškodily i konstrukci střechy. Hasiči požár dokázali zkrotit během hodiny od jeho nahlášení, v hašení ale pokračovali celou noc. Definitivně uhasit se oheň podařilo až ve čtvrtek dopoledne.

Související obsah

"Předběžná škoda je odhadnutá na 6 milionů korun. Vyšetřovatel požárů pracuje jako s pravděpodobnou příčinou manipulace s prskavkami na vánočním stromku," sdělil Kasal.
 

Ani letošní Štědrý den se neobešel bez požárů. Podívejte se na středeční reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz