Zahraničí

V Tatrách uvízlo pět turistů, noc museli strávit přímo v horách

Horští záchranáři z polských Tater měli v neděli plné ruce práce. Nejprve vyrazili pro turistu, který se sám nedokázal dostat z oblasti jezera Zmarzly Staw, následně přijali zprávu o dalších čtyřech lidech, kteří uvízli na jednom z vrcholů a museli přečkat noc přímo na sněhu.

Už v sobotu večer přijali horští záchranáři z polského města Zakopane hlášení o tom, že se ztratil turista v oblasti jezera Zmarzly Staw, záchranářům se ho podařilo najít v neděli, noc tak musel ztracený muž strávit na sněhu.

Trojice polských záchranářů ho snesla do bezpečí, turista je v pořádku, uvádí agentura Enex.

Zatímco pracovali na záchraně prvního ztraceného, přijala horská služba další hlášení, čtyři turisté uvízli v oblasti Suchych Czub Kondratowskich, noc strávili v takzvaném záhrabu, který si postavili.

Související obsah

I ty se podařilo záchranářům již lokalizovat. "Všichni jsou v pořádku a připravují se na sestup. Nyní je to hlavně o jejich bezpečnosti na hřebeni," sdělil velitel záchranářů Jan Krzystof s tím, že je záchranáři vybavili lavinovými vyhledavači a bezpečnostními batohy.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz