Domácí

Češi mají jasno! Většina z nich si přeje zákaz petard i na Silvestra

Češi mají jasno! Většina z nich si přeje zákaz petard i na Silvestra
Zdroj: TV Nova

Silvestr už je za dveřmi a pro spoustu lidí jsou jeho neoddělitelnou součástí i novoroční ohňostroje. Téměř dvě třetiny Čechů se přesto v anketě vyslovily pro zákaz petard po celý rok.

Plošný zákaz zábavní pyrotechniky v Česku zatím není na pořadu dne, mnoho lidí by však tuto variantu uvítalo. V anketě TN.cz, ve které hlasovalo téměř dva a půl tisíce lidí, se 62 % Čechů vyslovilo pro zákaz petard a to bez výjimek.

Čtvrtina lidí by uvítala nějakou formu zákazu, měly by ale podle ní existovat určité výjimky, jako je právě například Silvestr. Pouhých 12 % hlasujících si myslí, že není důvod k žádnému omezení.

Důvodů, proč se tak rozmáhá nevraživost vůči zábavní pyrotechnice, je více. Jedním z nich je fakt, že jsou Češi národem pejskařů. Alespoň jednoho čtyřnohého parťáka má po svém boku mnoho z nich a hlavním argumentem, proč zakázat petardy, jsou tudíž vyděšení psi a jiná zvířata.

Související obsah

"Máme dva pejsky a vím, co to s nimi dělá a hlavně jak dlouho je pak musím uklidňovat," píše Pavla. "Máme zvířátka kolem nás na ta bychom neměli zapomínat. Takže nesouhlasím s petardami a ohňostroji," tvrdí Ivana.

"Určitě nerušit, ohňostroj ke konci roku a začátku nového patří. Jednou za rok se to snad dá vydržet. Silvestr bez ohňostroje není Silvestr," nesouhlasí Michal. I příznivci zábavní pyrotechnici však většinou v diskuzích uznávají, že ohňostroje o půlnoci stačí. "Jeden ohňostroj nevadí, ale když vám to bouchá pod okny už měsíc před Vánoci, tak je toho dost," stěžuje si Eva.

V souvislosti s tím je nutné si uvědomit, že řada měst, mezi nimi i Praha, má ve vyhlášce stanoveno, že zábavní pyrotechnika se nesmí používat jindy, než 31. prosince a 1. ledna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz