Domácí

V těchto mobilech končí WhatsApp! Zjistěte, zda mezi nimi není i váš

V těchto mobilech končí WhatsApp! Zjistěte, zda mezi nimi není i váš
Zdroj: Profimedia

Už zítra se někteří uživatelé rozloučí s oblíbenou aplikací WhatsApp ve svých smartphonech. Na Silvestra totiž přestane mobilům s operačním systémem Windows Phone fungovat. Ani Android a iOS však změny neminou. V únoru přestane WhatsApp podporovat starší verze těchto operačních systémů.

Už 31. prosince zmizí z Windows Phone aplikace WhatsApp. Společnost Facebook, která službu provozuje, toto rozhodnutí oznámila už na začátku roku. "Po 31. prosinci 2019 už žádný uživatel operačního systému Windows Phone nebude moci používat aplikaci," oznámil WhatsApp uživatelům. V obchodě Microsoft Store už aplikace není k dispozici několik měsíců.

Tím ale změny nekončí - v následujících měsících přestane WhatsApp fungovat i na dalších smartphonech se staršími verzemi operačních systémů Android a iOS. Od 1. února už uživatelé používající verzi Android 2.3.7 a starší a iOS 7 a starší nebudou moci vytvářet nové účty nebo ověřovat ty stávající.

Související obsah

Poslední iPhone s operačním systémem iOS 7 byl na trh uveden v roce 2013, mobily s Androidem 2.3.7 dokonce už v roce 2011. Pokud jste si tedy svůj smartphone pořídili později, nemusíte si se změnou dělat těžkou hlavu. V opačném případě je možné, že vám některé funkce přestanou fungovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz