Zahraničí

Dav prolomil bránu ambasády USA v Bagdádu. Zaměstnanci prchli včas

Dav rozzuřených iráckých demonstrantů v Bagdádu prolomil bránu sídla amerického velvyslanectví. Z místa je slyšet střelba. Zaměstnanci velvyslanectví se z místa včas evakuovali do bezpečí. Protesty jsou reakcí na nedělní americké nálety na pozice Íránem podporovaných šíitů působících v Iráku.

Podle informací agentury AP se na místě ozývá střelba a ze vstupního areálu šlehají plameny. Demonstranti útočí na budovu americké ambasády kamením a lahvemi, kterými rozbili okna i bezpečnostní kamery.

Velvyslanec i zaměstnanci ambasády se z areálu evakuovali. V komplexu zůstalo jen několik vojáků, kteří monitorují dav ze střechy hlavní budovy. Podle agentury Reuters vojáci použili slzný plyn a rozzuřený dav se snaží korigovat i zástupci iráckých milicí.

Související obsah

Iráčané protestují proti nedělním náletům amerických letadel, při nichž zemřelo nejméně 25 šíitských milicionářů. Podle Pentagonu šlo o odvetu za páteční útok na iráckou vojenskou základnu u Kirkúku, který využívají i Američané a jeden z nich přišel v pátek o život.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz