Petardy

Dva mladíky v Brně vyvedli z oslavy, oknem do bytu hodili petardu!

Dva mladíky v Brně vyvedli z oslavy, oknem do bytu hodili petardu!
Zdroj: Městská policie Brno

Dva mladíci se zřejmě rozhodli pomstít hostitelce, která je o silvestrovské noci vykázala ze svého bytu v Brně. Otevřeným oknem měli dovnitř hodit petardu, která vyděsila celou skupinu slavících. Kromě nich byli v bytě i zvířata, která musela k veterináři.

Kolem čtvrt na dvě ráno přivolala 21letá žena strážníky do svého bytu v centru Brna. Ona i její tři přátelé si stěžovali na pískání v uších, zhoršený sluch a podrážděnou pokožku. Do bytu totiž krátce předtím někdo vhodil petardu, která rozmetala dekoraci a poškodila parapet.

Žena měla o vinících jasno. "Bezprostředně poté, co prý požádala o odchod z bytu dva nevhodně se chovající hosty, ozvala se údajně z přízemního okna, otevřeného do ulice, silná rána," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

V bytě bylo i několik domácích zvířat, o jejichž zdravotní stav měla žena strach. Městští policisté jí proto doporučili, aby mazlíčky vzala k veterináři.

Související obsah

Na ulici před domem následně strážníci zastavili dva muže ve věku 20 a 23 let. "Mladší z nich se pokusil nepozorovaně odhodit petardu, která vypadala stejně jako zbytky pyrotechniky v bytě," popsal Ghanem.

Městská policie předala událost správnímu orgánu. Ten může na základě vyšetřování případ překvalifikovat na podezření z trestného činu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz