Zoo

Kvůli požáru v zoo zadržela policie matku s dcerami. Vypustily lampiony

Německá policie zadržela kvůli požáru v zoologické zahradě v Krefeldu tři ženy ve věku 30 až 60 let. Matka a dvě dcery měly zapálit létající lampiony, které se poté snesly do pavilonu opic. V něm uhynulo více než 30 zvířat.

Policisté oznámili, že tři ženy jsou podezřelé ze žhářství z nedbalosti. Potvrdili také, že příčinou požáru byly zřejmě létající lampiony, ze kterých oheň přeskočil do pavilonu opic. Informoval o tom deník Bild. Právě nalezené lampiony měly dovést policii k matce s dcerami.

Vyšetřovatelé totiž objevili čtyři z pěti lampionů štěstí, zbývající měl zapálit střechu opičího pavilonu. K rychlému šíření požáru mohlo přispět i suché listí na střeše. Budova, ve které přebývalo asi 30 zvířat, celá vyhořela.

V pavilonu uhynulo více než 30 zvířat. Uprchnout se podle informací zoologické zahrady v západoněmeckém Krefeldu podařilo jen dvěma šimpanzům jménem Bally a Limbo a skupině goril, která žila v přilehlém výběhu.

Související obsah

"Lidoopi jsou lidem velmi podobní i po smrti," prohlásil na čtvrteční tiskové konferenci policejní komisař Gerd Hoppmann s tím, že i přesto nebudou zvířata pohřbena. O život přišli orangutani, kosmani, šimpanzi a také různé druhy ptáků.

Lampiony štěstí pocházejí z Asie a vypouští se při zvláštních příležitostech, jako jsou svatby nebo právě novoroční oslavy. Než se vypustí, napíše na něj dotyčný své přání, které se má vyplnit tím, že se lampion, uvnitř kterého je palivo, vystoupá k nebi.

Od roku 2009 je přitom v Severním Porýní-Vestfálsku, kde se Krefeld nachází, vypouštění lampionů štěstí zakázáno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz