Domácí

Radost v českých zoo: Na svět přivedla první mláďata roku 2020!

Radost v českých zoo: Na svět přivedla první mláďata roku 2020!
Zdroj: Zoo Praha

Na začátku letošního roku se nenarodila pouze miminka v nemocnicích, ale také mláďata v českých zoologických zahradách. Například ve Dvoře Králové ve středu přivítali na svět impalu, v Praze zase beránka a v Brně vikuňu.

"Prvním mládětem roku 2020 se v Safari Parku Dvůr Králové stalo mládě impaly. Narodilo se samici Editě a otcem je samec Rufus. Mládě je zdravé a narodilo se brzy k ránu 1. 1. 2020," radovala se tisková mluvčí parku Markéta Grúňová.

Zatím ošetřovatelé netuší, jaké je pohlaví mláděte. Mělo totiž v pátek podstoupit zdravotní prohlídku. Tu však musel park odložit kvůli narození dalších dvou mláďat. Na prohlídku zavítá impala až v neděli.

V pražské zoo se narodil beránek ovce kamerunské stejně jako v minulých dvou letech. "Sameček přišel na svět 1. ledna 2020 nad ránem. Novorozený beránek ovce kamerunské je k vidění v Dětské zoo spolu s matkou, která už jedno mládě úspěšně odchovala a i to nynější pečlivě očistila a pečuje o něj," informovala Zoo Praha na svém facebooku.

Související obsah

Ošetřovatelé se radovali také ze želvy tuniské. "Jedno mládě se vylíhlo 31. prosince 2019 (vpravo), druhé je na silvestrovském snímku naklubané a vylíhlo se 1. ledna 2020. Obě mláďata želvy tuniské jsou odchovávána v zázemí, dospělé jedince najdete v pavilonu Afrika zblízka v horní části areálu Zoo Praha," dodala zahrada.

A nový přírůstek má také Zoo Brno, kde se narodila vikuňa. "Ježíšek naděloval i u nás na Mniší hoře. Je to sameček," napsala zoo na facebooku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz