Myslivec

Tragédie při honu! Muž trefil honce do ramene, ten na místě zemřel

Tragédie při honu! Muž trefil honce do ramene, ten na místě zemřel
Zdroj: TV Nova

Tragicky skončil sobotní hon nedaleko slovenského města Levice. Honec bez zbrojního průkazu omylem postřelil jiného honce, který zraněním na místě podlehl.

Honu v obci Jesenské se účastnilo 13 myslivců a sedm honců, skončil ale předčasně a tragicky. Jeden z honců, který není držitelem zbrojního průkazu, střelil nešťastnou náhodou jiného. Akci organizovalo myslivecké sdružení LYSKA-BEŠA.

Podle informací TV Markíza vystřelil 60letý Ľudovít K. z obce Hrnčiarovce na bažanta, místo toho ale trefil 62letého Jána P. Muž dostal ránu do ramene, i přes okamžitou první pomoc na místě zranění podlehl.

Související obsah

Na místo tragédie vyrazili policisté i záchranáři, kteří už ale nedokázali muži pomoci. Policie případ vyšetřuje.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz