Krimi

Z plzeňského parku si někdo udělal střelnici! Díry svědčí o větší ráži

Z parku v centru Plzně si zřejmě někdo v noci na sobotu udělal střelnici. Jeden z pejskařů objevil prostřílenou lednici. Podle odborníka se mohlo jednat o zbraň většího kalibru.

Lednici, pouliční lampu a kbelík s dírami po kulkách v parku nedaleko Obchodního centra Plaza nalezl v sobotu ráno muž, který tam venčil svého psa. Nález okamžitě nahlásil policii. Na případ upozornil zpravodajský portál Krimi Plzeň.

Případem se již zabývá policie. "Na místo vyjela policejní hlídka, nalezené předměty a stopy zajistila. Prověřujeme okolnosti případu, zda-li se jedná o průstřely," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Související obsah


"V lednici se nachází několik průstřelů od zbraně větší ráže než je 7,65 mm, stejně tak jsou průstřely i v kbelíku. Mohlo by jít o ráži například 9 mm, 38 Special, .357 Magnum či .40 S&W, které jsou u nás běžně používané, nevylučuji také, že by mohlo jít i o perkusní zbraň v ráži do .44. Počet střel i fakt, že na místě nebyly nalezeny nábojnice, by mohl ukazovat na to, že střelec používal revolver," uvedl odborník na střelné zbraně pro Krimi Plzeň.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz