Domácí

Virózy i chřipka na vzestupu: Nejvíc ohrožení jsou školáci

V posledních dnech se podle statistik prudce zvyšují počty nakažených různými respiračními chorobami. Navíc se zahájením výuky ve školách bude podle lékařů přibývat nemocných hlavně mezi dětmi.

Plné čekárny nemocných. Tak to dnes vypadalo v ordinacích lékařů, hlavně těch dětských. Třeba na Vysočině je teď na začátku ledna oproti konci prosince nárůst nakažených o více než 300 případů na sto tisíc obyvatel.

"Děti mají kašel, rýmu, teploty. Počet těchto respiračních viróz opravdu narůstá," potvrzuje dětská lékařka Sylva Lerchová. Podle lékařů bude navíc nemocných se začátkem školy ještě přibývat. Děti si totiž nemoci budou navzájem předávat řetězově ve třídách.

Prevencí je podle lékařů nechat už i při sebemenším náznaku nemoci dítě doma. "Zůstat doma je určitě nejlepší. Můžete dětem podávat léky na kašel a na rýmu a tlumit teplotu. Pokud se po třech dnech stav nezlepší, tak navštívit lékaře," radí dětská lékařka.

Související obsah

Podle prognóz budou nejhorší následující dva týdny, kdy nemocných bude nejspíš přibývat nejvíce. "V jihlavské nemocnici jsme hospitalizovali již první pacienty s chřipkou," potvrzuje mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. Podle odborníků přitom nelze vyloučit ani to, že v některých částech republiky stoupnou počty nakažených až k hranicím chřipkové epidemie.

Jak s chřipkou bojovat? Mohou pomoci i lidové recepty, podívejte se na reportáž TV Nova:

Systém elektronické neschopenky zaznamenal výpadky, podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz