Domácí

Místo francouzského okna mříže? Gang zlodějů policii stále uniká

Obyvatelé obcí jihovýchodně od Prahy stále žijí ve strachu. I přes zvýšené policejní kontroly i vlastní domobranu gang zlodějů stále řádí a spravedlnosti uniká.

Místní obyvatelé vsadili na vlastní obezřetnost, domobranu i placenou soukromou hlídací agenturu. Také policie posílila hlídky a snaží se bleskově reagovat na veškerá hlášení, která od vystrašených obyvatel obdrží. "Byť občas máme nějakou horkou stopu, tak se k nám dostane pozdě. Pachatelům stačí skutečně jen pár minut na to, aby někam zmizeli," prohlásil na pondělním setkání starostů obcí s policií Jan Krejčí, náměstek ředitele středočeské policie.

Související obsah

Od září v okolí Jesenice a Kamenice u Prahy došlo již k osmi desítkám vloupání, v širším regionu ale registrují přes sto dvacet vloupání s podobným průběhem. Policie zatím potvrdila, že ke většině vloupání došlo mezi šestnáctou a dvaadvacátou hodinou, pachatelům stačí jen velmi krátký interval. "Pachatel se pohybuje velmi rychle, je pravděpodobně sportovně založený. Předmětem jeho zájmu je pouze finanční hotovost nebo šperky, neevidujeme, že by obnášel objemnější věci," doplnil Miroslav Havránek z Územního odboru Policie Praha venkov – jih.

Související obsah

Policie se domnívá, že jde o organizovanou skupinu, která má zkušenosti. "Ví, jak se vyhnout kontaktu s policí i veřejností," doplnil Jan Krejčí. Ke většině vloupání došlo v době, kdy byly domy prázdné, díky tomu naštěstí nikdo nebyl zraněn. Obyvatelé postižených obcí se ale obávají, zda není jen otázkou času, kdy zločinci na majitele domu narazí.

"Pachatelé tipují objekt náhodně, pravděpodobně pozorováním, nevědí předem, zda uspějí a najdou v domě větší množství hotovosti nebo šperků," potvrdil na základě dosavadních vloupání Miroslav Havránek. Nepomáhají ani investice do zabezpečení, do většiny objektů pachatelé pronikli vypáčením francouzských oken, ojediněle dveřmi, případně rozbitím okna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz