Otrava

Fena olízla vnitřnosti, skoro umřela. Otrávit ji mohl jedovatý karbofuran

Další otrávený pes na Královéhradecku. Tentokrát fenka olízla u silnice vyvržené vnitřnosti, ve kterých byla jedovatá návnada. Otravu přežila, co ji ale způsobilo, se už nezjistí. Policisté totiž došli k tomu, že se nic protiprávního nestalo. Pravděpodobně se přitom jednalo o zakázaný jed karbofuran.

Majitelé se svým psem šli 2. ledna na procházku v Roudnici u Hradce Králové. Nedaleko autobusové zastávky tam ležely vyvržené vnitřnosti a vedle uhynulý dravec. Fena, protože byly mínus čtyři, prý nic nepozřela, jen si přičichla, maximálně maso olízla. Přesto už po dvou minutách následoval silný třes, zvracení, velký průjem.


Následky, které odpovídají otravě nervovým jedem karbofuranem. Podle odborníků právě inhalace nebo olíznutí stačí k tomu, aby měl pes nebo jiné zvíře silnou otravu. Ta naštěstí v tomto případě nebyla smrtelná.


Ti, kteří u nás tento déle než padesát let zakázaný prudký jed do přírody pokládají, tak chtějí bojovat zřejmě s přemnoženou škodnou. Jenže v průměru ročně zahubí tisíce ptáků a dalších zvířat. Každoročně tak po pozření takové návnady uhyne až deset orlů a další vzácní dravci.

Související obsah


Majitelé otráveného psa vše nahlásili na policii. Policejní hlídka ale spolu s myslivci prý žádné porušení zákona nezjistila a vypadá to, že už ani nezjistí, protože ani vnitřnosti, ani vedle ležícího uhynulého dravce muži zákona na expertízy neposlali.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz