Domácí

Muž měl okrást seniora, zatímco se ostatní lidé snažili mu zachránit život

Muž měl okrást seniora, zatímco se ostatní lidé snažili mu zachránit život
Zdroj: Profimedia

Zdravotně indisponovaného muže měl podle policie v Karlových Varech okrást ještě před příjezdem zdravotníků 57letý muž. Policie ho později zadržela a ukázalo se, že se měl podobných trestných činů dopouštět už v minulosti.

Blízko jedné z autobusových zastávek senior upadl na zem. Udělalo se mu zle. Kolemjdoucí mu okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchranku. Mezi lidi, kteří se zraněného snažili odtáhnout ze silnice, se přimíchal i 57letý chlapík.

Seniorovi, kterému se ostatní kolemjdoucí snažili pomoci, zřejmě z kapsy kabátu vypadla kreditní karta. To muž postřehl a hned ji sebral. Stačil to udělat ještě před příjezdem sanitky. Pacient se prý později v nemocnici divil, kde kartu má a případ oznámil policistům.

Související obsah

Policisté měli k dispozici část kamerového záznamu, který ukázal na podezřelého muže. Ten se navíc už v minulosti dostal do křížku se zákonem. Jak potvrdila policie, spolupachatelem se stal i jeho příbuzný. Podle informací TN.cz se mělo jednat o synovce.

"Následně měl s mladším podezřelým mužem odcizenou platební kartou provést několik plateb ve večerkách a různých prodejnách v Karlových Varech," řekla policejní mluvčí Eva Valtová.

Související obsah

Několikrát se jim kartou podařilo zaplatit nákup a způsobili škodu za bezmála dva tisíce korun. Kriminalisté oba muže stíhají pro krádež, za kterou jim hrozí až dva roky vězení.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz