Domácí

Dvojitá zlost rodičů: Nejdřív třídní schůzky, pak pokuty za parkování!

První polovina školního roku je téměř u konce, takže nastal i čas třídních schůzek. Pro mnohé rodiče se už tak jedná o stresující záležitost, pardubičtí strážníci ale našli způsob, jak jim tento den okořenit. Aby to měli blízko do školy, zaparkovali někteří rodiče na chodníku. Za to je teď čeká pokuta.

Na jedné z pardubických základních škol se ve středu odpoledne konaly třídní schůzky. A protože se většina rodičů chce informovat o prospěchu svých ratolestí, před budovou školy se to jen hemžilo auty.

Někteří rodiče usoudili, že 500 metrů vzdálené parkoviště je příliš daleko, proto zaparkovali tak, aby to měli ke vchodu do školy co nejblíž. Přitom jim bylo jedno, že parkují, kde nemají. Třeba na chodníku.

Den před třídními schůzkami přitom škola na svých stránkách nechala vzkaz, ať rodiče parkují jinde. Před školou podle učitelů přesto bylo přes třicet aut. Někteří stihli včas přeparkovat, třináct z nich ale takové štěstí nemělo.

Související obsah

 

Městská policie na stížnost jednoho občana přijela ke škole a na nezodpovědné řidiče si došlápla. "Pravidla mají platit pro všechny. I o tom ta škola je," tvrdí strážníci. Byli proto nekompromisní a majitelé aut zaparkovaných na chodníku po návratu z třídních schůzek našli za stěračem nepříjemnou pozvánku.

V nejbližších dnech budou muset navštívit služebnu městské policie, která jim může za špatné parkování uložit pokutu až dva tisíce korun. "Co může být horšího než špatný rodičák? Až rodiče zjistí, že jsme taky byli rozdávat vysvědčení. Ale žákům doma to tedy nezávidíme," poznamenala městská policie na facebooku.

Některé obyvatele Pardubic akce strážníků rozzuřila. "Lidé jedou z práce a musí řešit, jak se nejrychlei přesunout ke škole a když tam dojedou, tak zjistí, že se nedá nikde zaparkovat. Co jiného rodičům zbyde, než zaparkovat před školou na chodníku?" stěžuje si v komentářích Míra. "Stihnout rodičák z půl kilometru vzdáleného parkoviště si teda neumím moc představit," napsala naštvaně Šárka.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz