Zahraničí

Putinův zdravotní stav se zhoršuje. Nemůže se prý účastnit schůzek

Putinův zdravotní stav se zhoršuje. Nemůže se prý účastnit schůzek
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina je terčem spekulací od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Podle zasvěcených osob by mělo jeho chabé zdraví stát za tím, že se ruská hlava státu nemůže účastnit schůzek a velkých akcí. Svou neúčast se prý chystá svalit na návrat pandemie covidu-19.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu vyplula na povrch spousta spekulací o zdravotním stavu ruského prezidenta Vladimira Putina. Bojovat měl například s rakovinou nebo Parkinsonovou chorobou. Kreml měl dokonce používat jeho dvojníky.

Jeho stav by se měl prý nadále zhoršovat. Měl by se tak začít vyhýbat schůzkám a velkým akcím, uvedl na sociální síti Telegram účet s názvem General SVR, který údajně disponuje informacemi z Putinova okolí. Kreml by měl začít vysvětlovat prezidentovu nepřítomnost tím, že se vrátila pandemie covidu-19.

Související obsah

Kreml totiž podle webu The Sun zároveň diskutuje o krajních možnostech, jako například opuštění dobytých území a jejich navrácení Ukrajině, invaze do severního Kazachstánu a plná mobilizace. Ta by však pravděpodobně vyvolala masovou vzpouru mezi občany. 

Řada lidí, která stojí za vedením ruské armády, klade Putinovi za vinu dosavadní neúspěch při invazi na Ukrajině. To by se však mohlo obrátit proti nim. Rusové se zároveň obávají, že by úspěšné protiútoky ukrajinské armády mohly způsobit další problémy.

Turecký prezident v červenci veřejně zesměšnil Vladimira Putina:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz