Zahraničí

Zásah boeingu měla zachytit kamera. Je to psychologická válka, zní z Íránu

Podle kanadského premiéra a dalších mohl být ukrajinský boeing sestřelen íránskou raketou systému protivzdušné obrany. Zásah má zaznamenávat video, na kterém je vidět exploze uprostřed noční oblohy, za několik vteřin je pak slyšet ohlušující výbuch. Írán označil informace o sestřelení letadla, na jehož palubě zemřelo 176 lidí, za psychologickou válku.

Vyšetřovatelé stále pracují na tom, aby určili příčinu havárie ukrajinského letadla. Kanadský premiér Justin Trudeau oznámil, že mnoho věcí nasvědčuje tomu, že byl ukrajinský Boeing 737-800 sestřelen íránskou raketou země-vzduch.

"Mohlo to být neúmyslné," dodal kanadský premiér s tím, že to jen posiluje nutnost řádného vyšetřování celé tragédie.

Podle agentury Enex se přes službu Telegram začalo šířit video, které má zachycovat okamžik, kdy se ztratil kontakt s ukrajinským letadlem.

Související obsah

Na videu je vidět rychle letící osvětlený předmět, následuje výbuch. Na nebi je pak vidět osvětlený objekt, který se pohybuje v téměř opačném směru. Po několika vteřinách ticha následuje ohlušující výbuch. Video mělo být natočeno nedaleko místa, kde přestalo ukrajinské letadlo vysílat jakýkoliv signál. Zatím se nepodařilo kontaktovat autora videa.

Írán sestřelení letadla odmítl s tím, že se jedná o psychologickou válku, uvádí agentura Reuters.

Podívejte se na středeční reportáž TV Nova:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz