Pes

Ženu na Chrudimsku zabil sousedův pes, veterináři zvíře utratili!

Žena v Otradově na Chrudimsku nepřežila útok sousedova psa. Neštěstí se odehrálo už před Vánocemi, ale policie o případu informovala až nyní. Tělo osmatřicetileté ženy našel její manžel. Zvíře nakonec veterináři utratili.

Žena ležela na vlastní zahradě. 20. prosince ve čtvrt na osm ráno ji našel její manžel. "Utrpěla devastující poranění horní poloviny těla," popsal mluvčí záchranky Aleš Malý.

Útočil československý vlčák. Stisk jeho zubů je 130 kilogramů na centimetr čtvereční. "Útok toho psa je natolik bolestivý, že člověk nemá šanci se jakýmkoli způsobem bránit," vysvětluje cvičitel psů Jan Doucha.

K neštěstí patrně došlo během noci. Žena měla čtyři děti. Pochována je na místním hřbitově. Tragédie všechny v obci zcela zaskočila a lidé o ní raději mlčí.

Související obsah

Mezi zahradami není plot. Pes nejspíš majiteli utekl. Muž vlčáka nechal utratit. Zvíře mělo útočit jen na ženin krk. Incident už vyšetřuje policie. Případnému viníkovi hrozí tři roky vězení. Kriminalisté ale zatím nikoho neobvinili.

Před třemi lety smečka psů v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku zadávila pětiletého chlapce. S podmínkami od soudu nakonec odešel jak otec dítěte, tak i chovatel. První proto, že potomka nehlídal a druhý byl podle rozsudku vinný, protože psy neměl zabezpečené.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz