Počasí

VÝSTRAHA: ČHMÚ varuje před mrznoucími mlhami a námrazou

Meteorologové ČHMÚ v sobotu vydali výstrahu před mrznoucími mlhami, které může doprovázet námraza. Výstraha je platná od sobotních 22 hodin do nedělních 10 hodin dopoledne. Zároveň také uvřejnili výhled počasí na následující čtyři týdny.

Výstraha před námrazou platí hlavně pro východ republiky. Na pozoru by se měli mít hlavně řidiči, meteorologové varují, že hrozí snížená dohlednost v mlze a tvorba námrazy. "V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku,“ varují meteorologové ČHMÚ na svém webu.

Výstraha platí pro Královéhradecký kraj (Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Trutnov, Vrchlabí), Pardubický kraj (Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Žamberk), Kraj Vysočina (Bystřice nad Pernštejnem, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou), Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj (Hranice, Konice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh), Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Zlín), Moravskoslezský kraj (Nový Jičín, Odry, Rýmařov, Vítkov).

Zdroj: ČHMÚ

A jak bude v následujících čtyřech týdnech? Podle měsíčního výhledu počasí to vypadá, že nás nečeká ani abnormální teplo, ani tuhé mrazy.

"Předpokládáme, že období od 13. ledna do 9. února bude teplotně průměrné. První týden bude teplotně slabě nadprůměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou od +1 do -4 °C a maximální denní teploty od 1 do 6 °C, na horách při inverzi uprostřed týdne kolem +8 °C, na konci týdne již kolem -1 °C," předpovídají meteorologové.

Související obsah

Další týdny budou teplotně průměrné. Relativně nejchladnější by měl být týden od 27. ledna do 2. února s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -4 °C a nejvyšších denních teplot kolem +1 °C.

Srážek, ať už dešťových či sněhových, si moc neužijeme. Celé čtyři týdny mají být srážkově průměrné až podprůměrné. Týdenní úhrny se budou pohybovat zpočátku kolem 3 milimetrů, postupně se zvýší na milimetrů osm.

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz