Soud

Objednávání vražd i výhrůžky! Odměna za život Kuciaka byla 70 tisíc eur

V úterý ve slovenském Pezinku pokračovalo soudní líčení se čtyřmi obžalovanými z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vypovídali členové rodiny zavražděných i klíčový svědek Zoltán Andruskó.

Specializovaný soud v Pezinku se i v úterý zabýval ostře sledovanou kauzou. Soudní slyšení pokračovalo od úterních devíti hodin ráno. Jako první před soudní senát předstoupila matka zavražděné Martiny Kušnírové.

Během výpovědi mezi ní a obžalovanou Alenou Zsuzsovou vznikla ostrá hádka, obviněná chtěla po matce Martiny důkaz, že za vraždou stojí právě ona. "Já nemám žádný důkaz, ale proto jsme u soudu, aby se to dokázalo. Ale kdybyste s tím neměla nic společného, nejste dnes tady," reagovala Kušnírová.

"Moje klientka na to zareagovala, že ona se necítí být vinná, že by zabila její dítě. A pak tam začala ta slovní přestřelka. Jí to potom přišlo velmi líto, i se tam rozplakala," doplnil advokát Zsuzsové Štefan Neszméry.

Poté se před soudce postavili rodiče Jána Kuciaka. Na jejich výpovědi obžalovaní vůbec nereagovali. Rodiče obou zavražděných byli u soudu už v pondělí a museli si tak vyslechnout děsivé detaily případu, které popisovali obžalovaní. Vinu za vraždu jako jediný přiznal Miroslav Marček, který měl Kuciaka a Kušnírovou zastřelit. Obviněn je i z další vraždy - podnikatele Petra Molnára.

Soudní jednání jsme sledovali on-line:

Marček se v pondělí poškozeným omluvil. "Nic se nevyrovná tomu, co jsme jim udělali. To, že jsem viděl jejich bolest, mě přinutilo se přiznat a vypovídat," citoval jeho slova portál tvnoviny.sk. Naopak Tomáš Szabó vypověděl, že Kuciaka měli jen zbít, v jeho domě ale Marček našel mrtvá těla.

Související obsah

Podnikatel Marian Kočner a Alena Zsuzsová, kteří měli vraždu objednat, vinu odmítli. Zsuzsová vypověděla, že Kočner je její dobrý přítel, ale objednávku vraždy popřela. Prý si od Zoltána Andruskóa, který měl sehnat střelce k vraždě, objednala maximálně pizzu.

Andruskó si svůj trest vyslechl už v prosinci, soud ho poslal na 15 let do vězení. Právě Andruskó v současnosti figuruje jako hlavní svědek poté, co se rozhodl mluvit s kriminalisty. Díky tomu mohl uzavřít dohodu s prokurátorem a zkrátit si trest. V úterý potvrdil, že na pokyn kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera zprostředkoval vraždu Jána Kuciaka mezi Alenou Zsuzsovou a Tomášem Szabóem.

Podívejte se na záběry z dnešního líčení na Slovensku: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz