Domácí

Dcera roky předstírala postižení, s rodiči si přišla na pořádný balík

Dcera roky předstírala postižení, s rodiči si přišla na pořádný balík
Zdroj: Profimedia

Policie Moravskoslezského kraje se zabývala případem dospělé dcery, která se několik let vydávala za postiženou. Na nápad měla přijít společně se svými rodiči. Nejdříve pobírala invalidní důchod, poté jí byl přiznán i příspěvek na péči o závislého člověka. Podvodem se rodině podařilo získat skoro 400 tisíc korun. Teď jim hrozí vězení, ve kterém mohou strávit až pět let.

Ženě z Ostravy se postižení dařilo předstírat opravdu dlouho. Vydávala různé skřeky, reagovala nepřiměřeně a také chodila po čtyřech. "Dospělá dcera a rodiče měli z důvodu získání peněz předstírat její duševní onemocnění. Téměř tři roky se jim dařilo navozovat situace opravňující nárok na příspěvek," vysvětlila policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dceči úřady přiznaly invalidní důchod. V roce 2016 se však rodina rozhodla podat žádost o příspěvek na péči o závislého člověka. Ten jí byl nakonec schválen. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že se žena dopouštěla další trestné činnosti. Například okrádala cestující v hromadné dopravě, seniorku připravila o peníze pod záminkou rozměnění bankovky a kradla z vozíků v obchodech.

"Vycestovala také na delší dobu mimo republiku. Z informací od lidí, které kriminalisté zkontaktovali a kteří se ženou přišli do kontaktu, ani z aktuálně vyžádaného znaleckého posudku nevyplynulo, že by žena nebyla schopna běžného života nebo trpěla psychickou poruchou," doplnila Štětínská.

 

Související obsah

Policejní komisařka dceru a její rodiče obvinila z podvodu, během kterého získali téměř 400 tisíc korun. "Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trestní sazbu v rozmezí od jednoho do pěti let," dodala mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz