Policie

Nechal se nachytat. Policista, který si na D1 řekl o úplatek, už zná svůj trest

Nechal se nachytat. Policista, který si na D1 řekl o úplatek, už zná svůj trest
Zdroj: Mediafax

Zneužití pravomoci a pokus o podvod. Český policista, který vzal úplatek od polského řidiče na dálnici D1, byl uznán vinným, dostal podmínku.

Moravskoslezský policista zastavil na D1 Poláka, který podle všeho v omezení až dvojnásobně překračoval povolenou osmdesátku. Pohrozil mu zákazem řízení i 25tisícovou pokutou. Pak ale naznačil, že by se to dalo vyřešit jinak…

Polák pochopil a nakonec předal policistovi 400 zlotých (zhruba 2400 korun). Ten peníze převzal, bez bločku…

Incident se odehrál už před rokem. Policistu pak obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a přišel o práci. Polák si totiž celou scénku natočil a video předal polským médiím i moravskoslezské polici. Na nahrávce, která se následně šířila po sociálních sítích, je slyšet rozhovor obou mužů a právě podle hlasu inspektoři úplatného dopraváka identifikovali. Kromě zvuku kamera zachytila i civilní policejní vůz.

"Bylo zahájeno trestní stíhání policisty z KŘP Moravskoslezského kraje pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu ve stadiu pokusu," řekla TV Nova už vloni v únoru Ivana Nguyenová, mluvčí GIBS.

Související obsah

Bývalému policistovi hrozilo až pět let za mřížemi. Nakonec trest není tak tvrdý. Jak jako první informoval deník Právo, bývalý policista z ostravského dálničního oddělení vyfasoval 12 měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva roky a také dva roky zákazu působení u policie a dalších bezpečnostních složek. Proti verdiktu vyneseném v neveřejném jednání nepodal odpor ani odsouzený, ani státní zástupce a trest nabyl právní ke konci prosince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události