Požár

V Ejpovickém tunelu začal hořet vlak, zasahovalo 20 hasičských jednotek

Expresní osobní vlak začal v úterý večer hořet v Ejpovickém tunelu mezi Plzní a Rokycany. Plameny se brzy podařilo dostat pod kontrolu, desítky cestujících evakuovali hasiči, zranění jsou tři.

Požár vypukl po 21. hodině v prvním a druhém voze za lokomotivou Západního expresu jedoucího na Prahu a to zhruba uprostřed čtyřkilometrového tunelu.

"Personál vlaku požár lokalizoval přenosnými hasicími přístroji a přemístil cestující do nezasažených vagónů," uvedl mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

Požár dohasili přivolaní hasiči. Na místo se sjelo dvacet jednotek. Hasiči z vlaku evakuovali 38 lidí a dostali je sousedním nezakouřeným tubusem pěšky k portálu tunelu.

Jednoho staršího cestujícího museli odvézt. Nadýchal se kouře a nemohl se pohybovat. Převzali si ho záchranáři, spolu s dalšími dvěma evakuovaným, kteří patřili k posádce vlaku. Ostatní ošetření nepotřebovali a uchýlili se do hasičského autobusu.

Související obsah

Příčinou požáru byla technická závada, pravděpodobně na podvozku. Škodu předběžně vyčíslili na 300 tisíc korun.

Provoz v nejdelším železničním tunelu v republice na trati mezi Prahou a Plzní musel být na více než pět hodin přerušen a do půl třetí v noci jezdila náhradní autobusová doprava.

Proč by se měl strojvedoucí při poruše snažit zastavit mimo tunel, se dozvíte v reportáži TV Nova:

mch, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz