Psy po útoku zastřelili, fenka utekla. Našli ji pokousanou, už je doma

Psy po útoku zastřelili, fenka utekla. Našli ji pokousanou, už je doma
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Slovenští policisté vypátrali fenku, na kterou zaútočili dva agresivní psi. Policisté je museli zastřelit, fenka ale utekla neznámo kam. Podařilo se ji najít po několika dnech a po ošetření se vrátila ke své rodině.

Dva volně běhající psi napadli malou fenku, kterou venčila důchodkyně nedaleko Trnavy, před deseti dny. Rozzuřená zvířata zaútočila i na seniorku a na přivolané policisty. Nepodařilo se je zastavit plastovými projektily, ale až ostrými náboji.

Starší žena i policisté vyvázli bez zranění, fenka jménem Aime ale utekla neznámo kam. Byla pokousaná, proto bylo nutné ji najít co nejdříve, aby ji mohl ošetřit veterinář. Rozběhla se velká pátrací akce, do které se zapojil i jeden z environmentálních kriminalistů.

Právě ten nakonec Aime vypátral, když ji ve volném čase vyrazil hledat na kole. "Po několika hodinách ji objevil v keřících mezi poli u sousední obce. Začal ji pronásledovat. Fenka byla velmi plachá ze šoku, který utrpěla a tak lehce se nedala," napsali policisté na facebooku.

Související obsah

Na pomoc policistovi se proto vydala majitelka fenky, její vnučka s kamarádkou a dobrovolník z centra Svoboda zvířat Ronald Antony. Vyděšená Aime se pokusila utéct přes místní potok a její šok se na chvíli přeměnil v agresivitu.

Všechno ale dobře dopadlo a policista spolu s dobrovolníky ze Svobody zvířat zabezpečili odvoz fenky na veterinární kliniku, kde byla ošetřená. Poté se vrátila ke své rodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz