Domácí

Muž měl pobodat psa, který bránil paničku. Čelí obvinění z týrání zvířat

Muž měl pobodat psa, který bránil paničku. Čelí obvinění z týrání zvířat
Zdroj: Profimedia

Třicetiletý muž se v říjnu loňského roku pohádal se svojí partnerkou. Během konfliktu se ženy rozhodl zastat její rotvajler, což se mu stalo osudným. Muž měl psa několikrát bodnout a poté ho nechat ležet bez pomoci. Lékaři už ho bohužel nezachránili. Partnerovi teď hrozí dva roky vězení.

Útok na psa se stal 4. října 2019 v Kraslicích na Sokolovsku v Karlovarském kraji. "Došlo ke konfliktu mezi mužem ročník 1989 a ženou ročník 1987. Ta po incidentu skončila v nemocnici," řekla TN.cz tehdy policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Během hádky měl vzít partner nůž a pobodat jím jejich společného rotvajlera, který ženu bránil. "Poté, co mu způsobil mnohočetná zranění, tak měl z domu odjet a psa na místě bez pomoci zanechat," uvedl mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Policie pak na místo zavolala odchytovou službu, která pejska převezla na ošetření. Rotvajler svým zraněním nakonec podlehl. Kriminalisté muže obvinili z týrání zvířat a ve vězení může strávit až dva roky. "Případem se sokolovští kriminalisté nadále zabývají," doplnil Kopřiva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz