Domácí

Muž měl pobodat psa, který bránil paničku. Čelí obvinění z týrání zvířat

Muž měl pobodat psa, který bránil paničku. Čelí obvinění z týrání zvířat
Zdroj: Profimedia

Třicetiletý muž se v říjnu loňského roku pohádal se svojí partnerkou. Během konfliktu se ženy rozhodl zastat její rotvajler, což se mu stalo osudným. Muž měl psa několikrát bodnout a poté ho nechat ležet bez pomoci. Lékaři už ho bohužel nezachránili. Partnerovi teď hrozí dva roky vězení.

Útok na psa se stal 4. října 2019 v Kraslicích na Sokolovsku v Karlovarském kraji. "Došlo ke konfliktu mezi mužem ročník 1989 a ženou ročník 1987. Ta po incidentu skončila v nemocnici," řekla TN.cz tehdy policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Během hádky měl vzít partner nůž a pobodat jím jejich společného rotvajlera, který ženu bránil. "Poté, co mu způsobil mnohočetná zranění, tak měl z domu odjet a psa na místě bez pomoci zanechat," uvedl mluvčí Jakub Kopřiva.

Související obsah

Policie pak na místo zavolala odchytovou službu, která pejska převezla na ošetření. Rotvajler svým zraněním nakonec podlehl. Kriminalisté muže obvinili z týrání zvířat a ve vězení může strávit až dva roky. "Případem se sokolovští kriminalisté nadále zabývají," doplnil Kopřiva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz