Ústí nad Orlicí

V Ústí nad Orlicí řádí sprejeři, na divadlo nastříkali hákový kříž

V Ústí nad Orlicí řádí sprejeři, na divadlo nastříkali hákový kříž
Zdroj: KŘP Pardubického kraje

Od úterý má policie v Ústí nad Orlicí nahlášeno zatím čtrnáct posprejovaných objektů. Fasády domů hyzdí i nacistické symboly hákového kříže nebo znak SS.

Mezi poškozenými fasádami je mimo jiné budova Roškotova divadla, kterou hyzdí právě hákový kříž. Škodu utrpěly ale i rodinné domy, bytové domy, plot, provozovnu autoservisu nebo plechový přístřešek.

Na objektech byly nasprejovány hákové kříže, ale například i názvy fotbalových klubů Polska.

"V současné době už škoda, kterou zatím neznámý pachatel způsobil, zřejmě převyšuje částku 100 tisíc korun. Nicméně vzhledem k tomu, že Roškotovo divadlo je národní kulturní památkou, škoda může být i několikanásobně vyšší," potvrdila Markéta Janovská, tisková mluvčí Policie Pardubického kraje.

Související obsah

Policisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. Posprejované objekty dokumentují, vyslýchají jejich majitele, vytěžují kamerové systémy a současně pátrají po pachateli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz