Mlékárna

Z nádrže v mlékárně unikla kyselina! Ženy si stěžovaly na pálení v očích a krku

V mlékárně ve Stříbře na Tachovsku zasahovali hasiči. Z poškozené nádrže uniklo asi 600 litrů kyseliny dusičné, hasiči ji zachytili do jímky a částečně neutralizovali. Čtyři ženy si stěžovaly

na pálení v očích a krku, do nemocnice ale nemusely.

Hasiči dorazili do areálu mlékárny v pátek kolem páté hodiny ráno. "Zasahují jednotky ze stanic Stříbro, Tachov, Nýřany, Košutka, JSDH Stříbro a laboratoř Třemošná," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar před osmou hodinou na facebooku.

Z poškozené nádrže mělo uniknout asi 600 litrů kyseliny dusičné. Látka se nedostala mimo místnost strojovny a nebyla hlášena žádná zranění. Hasičům se podařilo látku zachytit do jímky a neutralizovat ji sodou.

Dopoledne přišla zpráva o tom, že si čtyři ženy stěžovaly na pálení v očích a krku a na dýchací potíže. Inspektor provozu je po základním ošetření poslal domů, do nemocnice nemusely.

Související obsah

Při zásahu na sobě museli hasiči mít ochranné přetlakové obleky a dýchací techniku. "Zřízeno bylo i dekontaminační stanoviště," doplnil Poncar. Areál, kde sídlí dvě mlékárny, je v současnosti uzavřen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz