Domácí

V pražském tunelu Blanka hořel luxusní sporťák. Tvořily se kolony

Pražští hasiči ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny odpoledne vyráželi k požáru luxusního sportovního auta do části bubenečského tunelu ve směru na Troju. Požár se jim kolem půl páté podařilo dostat pod kontrolu, ale tunel Blanka byl pro dopravu zcela uzavřený. Aktuálně je místo znovu plně průjezdné. Pravděpodobnou příčinou nehody je podle mluvčího pražských hasičů technická závada.

 "Dvě jednotky hasičů vyjely k požáru osobního automobilu v Bubenečském tunelu ve směru na Troju. Doprava je omezena," psali pražští hasiči na svém twitteru. Krátce před půl pátou odpoledne se požár podařilo dostat pod kontrolu a probíhalo jeho dohašování.

 "Tunel je obousměrně uzavřený, policisté na místě řídí dopravu," informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová krátce po požáru. "Provoz na místě je obnoven," píše policie na svém twitteru.

"Tunel byl silně zakouřený, kouř odsával automatický odvětrávací systém. Při požáru nebyl nikdo zraněný a ani nebyla poškozena další vozidla," řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Související obsah

Na místě byl hasičský vyšetřovatel, který předběžně jako příčinu nehody uvedl technickou závadu na vozidle. To je ohněm zcela zničené. Jednalo se o luxusní sportovní vůz, podle dostupných informací zřejmě Lamborghini.

Podle mluvčího pražských hasičů nebylo nutné provádět evakuaci, prostor dobrovolně opustilo zhruba 50 lidí. Systém tunelu se automaticky uzavřel a ostatní auta zůstala v bezpečí venku. Odhadovaná škoda přesáhne podle informací hasičů pět milionů korun.

Požár negativně ovlivnil i městskou hromadnou dopravu, autobusová linka číslo 112 nabrala zpoždění. Před tunelem se tvořily dlouhé kolony.

Související obsah

Nejedná se o první požár luxusního sportovního vozu, za kterým stojí technická závada. Roku 2012 hasili Lamborghini i hasiči z Turnova. Sám řidič auta se snažil svého plechového miláčka uhasit pomocí hasicích přístrojů z benzínové pumpy, u které zastavil. O rok dříve hořelo Lamborghini v pražském Strahovském tunelu. V tomto případě požáru předcházely problémy s převodovkou.

Důvodem, proč Lamborghini tak často vzplanou, je poměrně banální. Příčinou je nedokonalý systém odvětrávání palivové nádrže. Za určitých podmínek se podle serveru autoforum totiž benzín může dostat k části výfukového systému. Při provádění určitých manévrů, například vytáčení motoru na místě, tak může dojít k vzplanutí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz