Domácí

Nákupy zhatila výhrůžka bombou! Ve Zlíně evakuovali celý obchoďák

Nákupy zhatila výhrůžka bombou! Ve Zlíně evakuovali celý obchoďák
Zdroj: KŘP Zlínského kraje

Zamračenou a deštivou sobotu se mnoho lidí rozhodlo využít k pravidelným nákupům. Ti, kdo ale vyrazili do obchodního domu v centru Zlína, měli smůlu. Anonym zde ohlásil uložení bomby.

Oznámení o uložení výbušniny v obchodním středisku v centru Zlína přijal operační důstojník Hasičského Záchranného sboru Zlínského kraje v deset hodin dopoledne. Na místo vyrazili nejen hasiči, ale i strážníci Městské policie a všechny dostupné policejní hlídky.

"Policisté evakuovali prostory Zlatého jablka a protější budovy, v níž sídlí mimo jiné prodejna Baťa a supermarket Tesco. Policejními páskami vymezili bezpečná místa a do evakuovaných prostorů zakázali vstup veřejnosti," přiblížila policejní tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Za pomoci policejního psovoda poté policisté prohledali veškeré vnitřní prostory, aby mohli eliminovat jakékoli riziko. V žádném z obchodních center ovšem podezřelý předmět nenašli, prohledávání tak krátce před polednem ukončili.

Související obsah

"Kriminalisté shromažďují veškeré informace, které jim mohou pomoci při pátrání po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy. Za tento trestný čin hrozí pachateli v případě uznání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky, pokud by tentýž čin spáchal opětovně, trestní sazba se navyšuje až na možných pět let odnětí svobody," doplnila mluvčí KŘP Zlínského kraje.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz