Domácí

Nejprve přituhne, pak se zase oteplí. Tady napadne sníh! Srážkové MAPY

Tento týden bude podle meteorologů převážně slunečný, dočkáme se ale i sněžení. Ranní teploty budou po celý týden mrazivé, přes den se budou držet lehce nad nulou. O víkendu se ale oteplí až na 9 stupňů.

Pondělí

Začátek týdne bude oblačný až zatažený. Místy - především na jihu území - napadne sníh nebo se objeví sněhové přeháňky. Během dne ale bude postupně oblačnosti ubývat a večer se budou tvořit mlhy. "V noci, v nižších polohách na mokrých silnicích se ojediněle bude tvořit náledí," varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 1 do -3 stupňů. Přes den nebudou o moc vyšší - v maximech dosáhnou pouze 0 až 4 stupňů. Na horách v 1000 metrech bude kolem -2 stupňů.

Úterý

V úterý ráno se mohou objevit mrznoucí mlhy. Zpočátku bude nízká oblačnost - během dne se obloha zcela vyjasní. Oproti pondělku v noci přituhne - teploty klesnou na -3 až -7 stupňů, ojediněle dokonce až na -10 stupňů. Přes den se budou pohybovat okolo -3 až 1 stupně. 

Středa

Ve středu bude zpočátku jasno až polojasno doprovázené místy mrznoucími mlhami. Od severu postupně bude přibývat oblačnosti. V průběhu dne tak bude na severu a severovýchodě území sněžit - v polohách pod 400 metrů ale sníh nahradí dešťové či mrznoucí srážky. 

Související obsah

 

V noci bude od -2 do -6 stupňů, ojediněle až -10 stupňů. Ve dne teploty stoupnou na 0 až 4 stupně.

Čtvrtek

Čtvrteční ráno bude zatažené a ojediněle bude sněžit nebo mrholit. Během dne ale bude oblačnosti ubývat. Oproti předchozím dnům se v noci oteplí - teploty se budou pohybovat okolo 1 až -3 stupňů. Přes den nepřekročí 0 až 4 stupně. 

Pátek

Páteční noc ale opět bude mrazivá - teploty klesnou na -2 až -6 stupňů, ojediněle až na -9 stupňů. Ráno bude jasno nebo skoro jasno, místy se objeví mrznoucí mlhy.  Večer od západu bude přibývat oblačnosti. Teploty přes den v maximech dosáhnou 1 až 5 stupňů.

Víkend

V závěru týdne nás čeká oteplení. Zpočátku se teploty v noci budou pohybovat od -2 do -7 stupňů, postupně ale stoupnou na 2 až -3 stupně. Denní teploty budou od 1 do 6 stupňů, postupně se vyšplhají na 4 až 9 stupňů.

Obloha bude oblačná, přechodně až zatažená s ojedinělým deštěm či mrznoucími srážkami. Postupně ale bude polojasno s ojedinělými mlhami.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz