Domácí

Cizinec měl vykrást zlatnictví v České Lípě, ve vězení může strávit 6,5 let

Šest a půl roku dostal zatím nepravomocně člen gangu, který je podezřelý z krádeží ve zlatnictvích po celé Evropě. Předloni v České Lípě kuriózním způsobem ukradli šperky za pět a čtvrt milionu korun. Majitelka zlatnictví za dopadení gangu nabídla finanční odměnu. Kde jsou ukradené šperky i ostatní zloději, stále není jasné.

Pachatelé se do zlatnictví v českolipském supermarketu dostali v roce 2017 přes vedlejší kadeřnictví. Dvojice využila květnového svátku, kdy zákon poprvé donutil obchodníky v supermarketech zavřít obchody.

Na krádež tak měli prakticky celý den. Trvalo to dlouho, ale spravedlnost alespoň jednoho z nich dostihla. "Naši polští kolegové zadrželi třiačtyřicetiletého občana Polska. Vyšetřovatelé ho obvinil ze zločinu krádeže se škodou 5 281 000 korun," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Krajský soud Česká Lípa nad cizincem teď vynesl rozsudek, zatím je nepravomocný. Muž dostal šest let a šest měsíců vězení a také vyhoštění z České republiky po dobu osmi let. 

Související obsah

Zlatnictví tehdy nebylo pojištěné. Obchod málem zkrachoval. "Je to ohromná tragédie, ale my se s tím popereme," řekla v roce 2017 Nikol Jechová, spolumajitelka zlatnictví. Po ostatních členech gangu, který podobně vykrádá zlatnictví po celé Evropě, kriminalisté dál pátrají. Jen v Česku gang řádil na čtyřech místech.

reg/Barbara Lakotová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz