Milost

Prezident dal milost recidivistovi s rakovinou. Ten dříve loupil a kradl

Prezident dal milost recidivistovi s rakovinou. Ten dříve loupil a kradl
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman ve středu udělil milost recidivistovi. Prominul mu zbytky tří nepodmíněných trestů za krádeže a loupež. Trestanec je velmi vážně nemocný, podstupuje onkologickou léčbu.

"Prezident republiky přihlédl k jeho závažnému zdravotnímu stavu způsobenému nádorovým onemocněním a dalšími chorobami, které jej závažným způsobem a bezprostředně ohrožují na životě. Zohlednil i skutečnost, že sám omilostněný se v minulosti stal obětí násilného útoku, při kterém utrpěl těžkou újmu na zdraví a který ke zhoršení jeho zdravotního stavu také přispěl," napsal mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Omilostněnému muži tresty už dříve přerušil soud, aktuálně podstupuje náročnou onkologickou léčbu. "Prezident republiky považoval za správné učinit toto milosrdné gesto i přesto, že omilostněný je recidivistou a že se jedná o osobu v minulosti dlouhodobě bez stálého přístřeší, z čehož i jím páchaná předchozí trestná činnost vycházela," doplnil Ovčáček.

Související obsah

Podnět k posouzení žádosti prezident dostal od ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Miloš Zeman s milostmi velmi šetří, institut využívá jen velmi výjimečně u zvláště vybraných případů.

Milost dal Miloš Zeman i Jiřímu Kajínkovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz