Hasiči

Chtěli pomoct a zemřeli. V Austrálii se zřítilo hasičské letadlo, tři mrtví

V Austrálii se ve čtvrtek odpoledne tamního času (v noci na čtvrtek našeho času) zřítilo jedno z letadel, která tam pomáhají při boji s vytrvale zuřícími požáry. Na jeho palubě zahynuli tři Američané, jejich těla se z trosek podařilo dostat až v sobotu.

Americká posádka hasičského letadla složená z Iana McBetha z Great Falls v Montaně, Paula Clyda Hudsona z Buckeye v Arizoně a Ricka A. DeMorgana z floridského Navarre zemřela ve čtvrtek poté, co se jejich letadlo zřítilo při hašení požárů v Austrálii.

Jejich těla se z trosek podařilo dostat až v sobotu, okolí místa dopadu totiž i nadále ohrožuje požár. Informaci přinesla agentura AP. Posádka měla v Austrálii smlouvu, v jejímž rámci vypomáhala s likvidací lesních požárů.

Související obsah

Úřady ztratily s letadlem typu Hercules C-130 kontakt hodinu a půl po poledni ve Sněžných horách v Novém Jižním Walesu. Letadlo ale ještě stihlo shodit na oheň hasící směs. Příčina zřícení zatím není známá, píše BBC.

V Novém Jižním Walesu zuří desítky požárů, které vypukly po návratu horkého a větrného počasí. Místní premiérka Gladys Berejiklianová upřesnila, že letadlo se zřítilo asi dvě hodiny jižně od australského hlavního města Canberry.

"Naše myšlenky, modlitby a nejupřímnější soustrast míří za jejich rodinami. Dnešek ukázal, že sezóna požárů ještě zdaleka neskončila," řekla premiérka novinářům.

Podívejte se na záběry z hašení požárů v Austrálii:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz