Domácí

Policisté dopadli zloděje veteránů. Nakradli motorky za téměř milion

Policistům z Vyškova se podařilo dopadnout zloděje, kteří se zaměřovali na historická vozidla. Tipovali si objekty, kde majitelé veterány garážují a na místa, kde už jednou kradli, se drze vraceli. Dva muži ve věku 41 a 31 let jsou podezřelí z krádeže a porušování domovní svobody.

Na Bučovicku si vytipovali rekreační objekt v obci Mouchnice. Zjistili, že majitel uvnitř parkuje historické motocykly. Na místo se opakovaně vraceli a podařilo se jim odvézt téměř celou sbírku včetně náhradních dílů.

"Zmizelo několik historických mopedů, motocyklů a větší množství náhradních dílů. Jejich předběžná hodnota byla majitelem vyčíslena asi na 950 tisíc korun," řekla policejní mluvčí Alice Musilová. Podle policie byla dvojice mužů za majetkovou trestnou činnost potrestána v minulosti už několikrát.

Související obsah

Policisté se dostali oběma podezřelým na stopu a při domovní prohlídce objevili desítky kradených věcí. Mezi karburátory a převodovkami našli starý motocykl, který před časem někdo ukradl na Pelhřimovsku. Kromě dílů našli kriminalisté také vysokou částku v hotovosti a podařilo se jim dohledat i kupce, kteří kradené věci museli vrátit.

"Na Brněnsku, kde se pachatelé zdržovali, kriminalisté zajistili během jedné z domovních prohlídek také motocykl značky Kawasaki Z1000 a vysokou finanční hotovost jako výnos z trestné činnosti. Ukázalo se, že tento motocykl byl v dubnu odcizený na Pelhřimovsku. Během domovních prohlídek jsme také zajistili neznámé látky, zřejmě pervitin a marihuanu. Není tedy vyloučeno, že trestní stíhání obviněných mužů bude rozšířeno o další trestnou činnost," informovala Musilová.

Související obsah

Starší z podezřelých je ve vazbě, soud návrhu na vazební stíhání vyhověl zejména proto, že by muž už patnáctkrát trestaný za majetkovou trestnou činnost. Druhého muže stíhají policisté na svobodě. Oběma hrozí až osmileté vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz