Počasí

Sněžit bude i v nižších polohách! Meteorologové řekli, kdy se dočkáme

Sněžit bude i v nižších polohách! Meteorologové řekli, kdy se dočkáme
Zdroj: Getty Images

Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné. V noci budou teploty klesat pod bod mrazu, přes den vystoupají až na šest stupňů. Nejvíce pršet nebo sněžit by mělo hned v příštím týdnu.

"V následujících čtyřech týdnech se i nadále očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru předpovědního období i nad touto hranicí," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v měsíční předpovědi.

V příštím týdnu budou denní teploty šplhat až na osm stupňů, noční se mají pohybovat kolem nuly. Do Česka se také vrátí sněžení. Nejdříve napadne nová pokrývka na horách, od úterka by mohlo sněžit už v polohách nad 300 metrů. Níže bude pršet.

Také v dalších týdnech se budou teploty přes den pohybovat spíše nad bodem mrazu. Sněhových i dešťových srážek bude postupně ubývat a nejméně se očekávají v posledním týdnu od 17. do 23. února. I z hlediska srážek bude období průměrné.

Související obsah

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává každou sobotu Český hydrometeorologický ústav. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz