Koronavirus

"Už to nezvládnu," pláče sestřička na videu. Kvůli koronaviru nesmí domů

"Už to nezvládnu," pláče sestřička na videu. Kvůli koronaviru nesmí domů
Zdroj: reprofoto Shanghaiist

Na sociálních sítích se objevilo video, které ukazuje, jak vyčerpávající musí být situace v čínských nemocnicích pro zdravotnický personál. Jedna ze sestřiček na záběrech se nervově zhroutí a křičí, že už nemůže dál. Na nový koronavirus zemřelo více než 40 lidí.

"Já už to nezvládnu," pláče na videu zdravotní sestřička, která pracuje zřejmě v jedné z nemocnic v čínském městě Wu-chan, kde nákaza propukla. Spolu s ní jsou na sesterně desítky dalších, které tam tráví tak vzácné volné chvilky. Píše o tom portál Daily Mirror.

Několik zdravotnic se snaží kolegyni na pokraji nervového zhroucení utišit, jiné se samy drží za hlavy a část dalších vzlyká, zatímco se snaží najíst. Podle portálu se sestřička sesypala poté, co zjistila, že personál musí v nemocnici zůstat i přes oslavy nového roku.

Video ze sesterny nemocnice ve Wu-chanu:

"Zatímco Si Ťin-pching si užívá oslav Čínského nového roku, sestřičky ve Wu-chanu šílí," stojí v popisku u videa, které se teď šíří sociálními sítěmi. Zdravotníci podle portálu zůstali uvězněni v nemocnici, kde museli ošetřit co nejvíce pacientů s novým koronavirem.

 

Související obsah

V Číně už na virus, který zatím nemá protilátku, zemřelo přes 56 lidí, zhruba 2000 dalších je podle tamních úřadů nakaženo. Koronavirus už se objevil i na dalších kontinentech, potvrdily ho mimo jiné Francie, Spojené státy nebo Austrálie.

Za necelý týden chce Čína kvůli viru postavit novou nemocnici. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz