Zajímavosti

Italské město chce zachránit svou populaci, domy nabízí za jedno euro

Italské město chce zachránit svou populaci, domy nabízí za jedno euro
Zdroj: Profimedia

Koupit si dům v Itálii a ještě za málo peněz nemusí být pouhým snem. Další město se totiž rozhodlo nabídnout lidem až devadesát budov. Každou z nich si můžete pořídit jen za jedno euro. Má to ale háček. Starosta by si přál, aby si domy koupili příbuzní nebo přátelé, kteří by společně zrenovovali hned několik budov najednou.

Krásné město Bisaccia leží v jižním regionu italské Kampánie. Nachází se na vrcholu dvou kopců a je obklopeno lesem, takže si lidé mohou užít klid a zajít na příjemnou procházku. Místní lidé jsou přátelští a mají rádi zábavu. Bohužel se populace města snižuje a některé domy chátrají. Starosta se proto rozhodl přilákat do Bisaccie nové obyvatele.

Chce lidem nabídnout zchátralé domy. "Tady čelíme velmi zvláštní situaci. Opouštěná oblast se rozprostírá po nejstarší části vesnice. Opuštěné domy jsou seskupené, jeden vedle druhého podél stejných ulic. Některé dokonce sdílejí společný vchod," citoval portál CNN náměstka primátora Francesco Tartaglia.

Lidé si tak mohou koupit dům za jedno euro (tedy 26 korun), je ale potřeba, aby se domluvili i se svými známými. "Proto vítáme rodiny, skupiny přátel, příbuzné, lidi, kteří se navzájem znají, nebo investory, kteří by se spojili. Doporučujeme jim, aby si koupili více než jen jeden dům, aby skutečně ovlivnili a vdechli Bisacii nový život," doplnil náměstek.

Související obsah

Opuštěné domy dříve patřili místním farmářům nebo řemeslníkům, kteří se rozhodli emigrovat. Městu také uškodilo zemětřesení v roce 1980, kvůli kterému se populace výrazně snížila. "Bisaccia je nazývána "nóbl městem". Nováčci zde budou hýčkaní a postaráme se o ně. Chceme, aby toto místo znovu zářilo," dodal Tartaglio.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz